Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A rendőr megbüntethet azért,...

A rendőr megbüntethet azért, mert pl. kiállok a Boráros térre Free Hugs táblával ölelgetni? Mit szólnátok Ti egy ilyenhez? Megölelnétek engem? (:

Figyelt kérdés
2009. jún. 25. 22:34
1 2 3 4
 31/38 anonim válasza:
100%
20:43! Egyetértek veled! Én folyékonyan beszélek angolul, aztán mégis frusztrál, hogy már mindent más nyelvén mondogatunk meg írogatunk ki mindenhol. Pont tegnap olvastam erről egy cikket az Édes anyanyelvünk októberi számában, nagyon érdekes volt, pont ezt a kérdést fejtegette az újságíró. Ő azt mondta illene mindent legalább magyarul IS kiírni. Szóval pont, hogy inkább ez jellemző a magyarokra, hogy azt hisszük az ciki meg nem stílusos, ha magyar szavakat használunk. 24/L
2009. okt. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
100%
Maa az ötlet igazán aranyos, de nekem potenciális veszélyforrásként nem is a kirablás jut eszembe, hanem az, hogy ha lány vagy, egyesek visszaélnek majd a helyzettel és letaperolnak... :S Meg amúgy elgondolkodtató ez az egész, hogy ilyenre van szükség, idegenektől ölelésre az utcán (még ha nem is él vele vissza senki...) Belegondolok, lehet, valaki egy ilyet örömmel igénybe vesz, a férjét/feleségét, vagy gyerekét, anyukáját, nagymamáját meg fene tudja, mikor ölelte meg utoljára...
2009. okt. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem, most tegyük fel van egy ilyen pólód mert tetszik és csak megálltál ott mert vársz valakit, és a rendőr azt hiszi hogy most te free hug-os vagy... attól még nem... amúgy szerintem ha egy szépen elkészített a free hug szöveg az jó, de az szerintem tök ciki ha valaki kimegy (ezt fehérváron láttam) hogy egy gyűrött kockás papírra van ráírva hogy "Egy ölelés 50.-" az annyira ciki. (És nem egy csöves volt... hanem egy fiatal jól öltözött csinos lány)
2009. okt. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig megölelem, akik ilyen táblával állnak, szerencsére Pesten egyre gyakoribb.

Egyébként aki még nem látott/tapasztalt ilyet: http://www.youtube.com/watch?v=9BE1YqDYlLo

Szép maga az ötlet és egyik előző válaszolónak üzenem, hogy egyáltalán nem szeretethiányból szoktak kiállni az utcára. Csak egyszerűen olyan jó érzés, körülöttük az emberek is mosolyognak, kicsit idilli lesz az a pár méteres körzet :)

A rendőr meg szerintem pontosan ugyanannyira büntethet meg, mintha feliratos pólót vennél fel :)

2009. okt. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon tetszik az otlet! :)
2009. okt. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
megyek én is, mondd mikor mész :)
2010. jan. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:

"ingyen ölelés" jobban hangzana?

NEM!!!

Az magyarul egészen mást jelent!

Legjobb lenne a "szabad az ölelés"... csak ezt ugye nem értik a külföldiek.

A magyarok meg nem annyira ölelnek, mert szokatlan nekik ez a helyzet.

Tehát mindkét nyelven kellene a felirat.

2010. jan. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
Megölelnélek, öleltem már Free Hug-osokat!
2010. márc. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!