Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » "Ugye nem baj ha tegezlek? "...

"Ugye nem baj ha tegezlek? " Titeket is zavar?

Figyelt kérdés

27 éves nő vagyok és ma történt: elmentem megnézni egy lehetséges albérletet, amit anyám egyik ismerőse -igazából vendége. Anyám kocsmárosné.- hirdetett meg. Életemben nem láttam még az embert. Odamentem, becsöngettem, bemutatkoztam, ő is, ő 62 éves. Jónapot jöjjön be stb stb. ment a diskurzus, aztán elemébe jött és felkiáltott "úgye nem baj ha tegezlek?" És akkor éreztem h felmegy a pumpa, gondoltam egyből persze bzdmeg tegezzél. De akkor énis. Jó? Persze csak udvariasan rábólintottam végül. Nem tetszett a dolog, mert: nem a nagypapim es nem is a szomszed bacsi gyerkkoromból, tehat nem ismer. -azoknak csókolom, hogyteszik mint tetszik ez természetes.- Akkor meg minek tegez?

A másik, hogy olyan labdát dob fel amire -lévén lakást szerettem volna nézni/kivenni- nem mondhatom mereven hogy NEM -vagy igen?? de akkor meg milyen lenne a beszélgetés eztán, járna e úgy be a kocsmába stb. Vissza meg hogy kérdeznék erre pl : "jó de akkor kölcsönösen tegeződünk? Nem volt olyan.


Szóval. Szerintetek jogosan méltatlankodom?

Normális ez így hogy én megadom neki a tiszteletet mert mégis csak egy idős ember, de az idős emberek meg általában leszarják hogy egy fiatal felnőtt nővel beszélnek?


2012. jan. 5. 20:50
1 2 3
 1/30 A kérdező kommentje:
Vagy hogy van ez?? Mi még kis taknyosok vagyunk semmit se láttunk még nem éltünk eleget, ezt így eldöntötték magukban és innentől kisiskolás gyerekként lehet kezelni minket?
2012. jan. 5. 20:55
 2/30 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem nem jogos a felháborodásod, bár az igaz, hogy illedelmesebben is megkérdezhette volna, pl tegeződhetnénk-e, vagy hasonlók, de ha tegeződésről van szó akkor az idős az aki felajánlhatja, hogy tegeződjetek. Szerintem örülj inkább, hogy letegezett, örülj amíg fiatal vagy. Attól szerintem ugyanúgy megvan a tisztelet, ha valaki tegez. Annak jobban örülsz, ha a fiatalok csókolommal köszönnek? 27 évesen?
2012. jan. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
74%
szerintem tulreagálod. én 25 vagyok és engem az zavar ha magáznak. nem vagyok vénasszony.a kiejtésen sok mulik nem mindegy hogy megvetöen mond valamit tegezve vagy haverilag.nálam ilyen nem volt még. mnindenki normális és érdeklödö velem igy miért zavarna?söt én szoktam zavarban lenni hogy most a pár évvel idösebb anyukát most tegezzem vagy ne?nehéz kort eldönteni.
2012. jan. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, ez nem jelenti azt, hogy gyereknek kezel, lehet hogy azt nem akarta, hogy te is tegezd őt, mert vannak akik nem szeretik ha tegezik őket (pl. te), és nem tudta máshogy megfogalmazni. Ez legyen a legnagyobb bajod az életben!
2012. jan. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
Bocs, nem előző voltam, hanem az az előtti :D
2012. jan. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
83%
Igen, ez nehéz. Én is utálom, mikor idősebb férfi kezdeményezi a tegeződést és nem várja meg amíg én megemlítem. Igazad van, az ilyenen én is felhúzom magam. A másik, ami idegesít, mikor a fiamnak (15 éves), mondja volt osztálytársam, hogy tegezzél nyugodtam, mert egyidős vagyok az anyáddal. Erre mondja mindig a gyerek (persze csak nekem), hogyha az anyám nem az anyám lenne én sem tegezném, mert hogy idősebb is, meg nő is.
2012. jan. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
81%
Én 28 vagyok, szintén nő, és tök megértelek, én is utálom ezt. Ok, hogy egy 60 éves ember az anyám/apám lehetne, de könyörgöm, attól még én is felnőtt, dolgozó, önálló és önellátó ember vagyok. erre egyébként tényleg nehéz nemet mondani, akkor már könnyebben kezelhető, ha nem kérdezi meg, hanem egyszerűen csak azzal kezdi, hogy szia. Erre hangulattól függően kétféleképpen reagálok: vagy simán visszategezem, vagy addig ismételgetem egyre emeltebb hangon, hogy jó napot kívánok,amíg észre nem veszi magát.
2012. jan. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
97%
Nyugi,engem is zavart mindig. 26 éves vagyok. Mi lenne,ha már családanyák lennénk? Azon se lehetne már csodálkozni,és még mindig túl fiatalok vagyunk a tisztelethez. Mert nem jól mondja ám itt pár ember,EZ A FAJTA tegeződés NEM a tisztelet jele. Bár anyukámat anno az én születésemkor a védőnő tegezte le kapásból,és kioktatta,hogy még túl fiatal a gyerekvállaláshoz,miért eszetlenkedett. Akkor fékezett csak,amikor anyu csendben megjegyezte,hogy 32 éves,és férjes asszony! Hát ennyit tesz a fiatalabb arc.
2012. jan. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
Úgy gondolom hogy kellene lennie egy szokásrendszernek, mint ahogy régen is volt. Ez nem fiatalság kérdése. Attól még fiatal vagyok hogy nem kezelnek kisiskolásként, hogy "na gyere, menjünk. Megmutatom a pincét is. - Erre én: "Rendben várjon egy pillanatot jövök." Csak nekem bas_za a fülemet? Igen, tegezés elvileg 0-18 között. Legyen 20. A fiúknál ez kicsit másképp alakul. Meg amúgy is egyneműek és a férfiak között ez másként működik.
2012. jan. 5. 21:09
 10/30 anonim ***** válasza:
71%
Ő az időseb, ő ajánlhatja fel a tegeződést. Ha ennyire ragaszkodsz az illemhez, akkor legalább pontosan tedd.
2012. jan. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!