Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Tiszteljük az idősebbeket...

Tiszteljük az idősebbeket (felnőtteket). Mi erről a véleményetek?

Figyelt kérdés

Nem egyszer találkoztam már olyan felnőtt emberekkel akik hozzám bunkó módon szóltak. Amikor én is bunkón válaszoltam vissza, vagy netán válaszra sem méltattam akkor meg fel voltak háborodva, hogy hogy lehetek ilyen neveletlen.


Miért kell tisztelni mindenkit? Egyesek annyira nagyra vannak azzal, hogy ők idősebbek és akkor ők bármit megtehetnek.


Szerintem előbb ki kell érdemelni a tiszteletet. Ha egy ember normálisan szól hozzám, én is úgy fogok tenni. De ha nem akkor én sem.


Vélemények? Mással is van ez így?


2011. dec. 26. 14:08
1 2 3
 21/22 A kérdező kommentje:

Bocsánat, nem is 12-esnek szántam, hanem a 11-esnek.

Az eddigi válaszokat meg köszönöm!

2011. dec. 26. 20:25
 22/22 anonim ***** válasza:

Nem élveznek előnyt az idősek ebből a szempontból,ez egy sunyi,önző magatartás.Minden ember előhozakodhatna valamivel,hogy "nekem 12 évesen meghalt az anyukám" "én a fél szememre vak vagyok" "én már 10 évesen szenet lapátoltam" Ha mondjuk felszáll a buszra egy idős,és látom,hogy alig bír menni,akkor átadom a helyet.De ugyanígy átadnám egy kismamának,vagy egy nyomorék fájós lábú fiatalnak.

Ne foglalkozz azzal aki bunkó,sokan nem bírják elviselni,hogy megöregedtek,te meg tudsz még szaladni,ezért kötekednek.rajtuk a világ fájdalma,és egy fiatalon könnyű kitölteni a haragjukat.

2011. dec. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!