Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Tiszteljük az idősebbeket...

Tiszteljük az idősebbeket (felnőtteket). Mi erről a véleményetek?

Figyelt kérdés

Nem egyszer találkoztam már olyan felnőtt emberekkel akik hozzám bunkó módon szóltak. Amikor én is bunkón válaszoltam vissza, vagy netán válaszra sem méltattam akkor meg fel voltak háborodva, hogy hogy lehetek ilyen neveletlen.


Miért kell tisztelni mindenkit? Egyesek annyira nagyra vannak azzal, hogy ők idősebbek és akkor ők bármit megtehetnek.


Szerintem előbb ki kell érdemelni a tiszteletet. Ha egy ember normálisan szól hozzám, én is úgy fogok tenni. De ha nem akkor én sem.


Vélemények? Mással is van ez így?


2011. dec. 26. 14:08
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Egyébként 16 éves vagyok.
2011. dec. 26. 14:08
 2/22 anonim ***** válasza:
98%
mindenkit tisztelni kell kortól és nemtől függetlenül, ha a tiszteletünket megérdemli
2011. dec. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Na igen ez oda vissza megy. A tiszteletet szerintem ki kell érdemelni és a felnőttek dolga, hogy a gyerekeket erre megtanítsák és jó példát mutassanak.


Másrészről kiérdemelésről nem beszélhetünk abban az esetben ha olyan emberrel találkozol akit nem ismersz. Ott egyértelműen tisztelet tudóan kell viselkedni már ha jól nevelt vagy. Lehet rendes ember lehet tapló. Ha az akkor meg ne várjon tiszteletet mire fel? Előbb tanuljon meg viselkedni. Amilyen az adjonisten olyan a fogadjisten.

Szerintem.

De azt is mondhatnánk, hogy ennek ellenére azért se süllyedj le a szintjére akkor még visszavágni se tud egyrészt, másrészt őrizd meg a méltóságod. Te legalább nem leszel tapló.

2011. dec. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Tökéletesen igazad van. Rám is rámszóltak a munkahelyemen, mikor egy sokkal idősebb kollégának visszaszóltam. Majd elismerték, hogy az illető viselkedésében nincs semmi, ami tiszteletet érdemelne.
2011. dec. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
95%

A valódi tisztelet nem korfüggő és nem is a másik személynek szól, hanem egy általunk képviselt erkölcsi mérce.

lehet idősebb vagy fiatalabb nálam évtizedekkel, én az embert tisztelem a másikban.

Igyekezz példamutatóan viselkedni a kényes helyzetekben, inkább ő szégyellje magát, mint te!

Ez persze nem azt jelenti, hogy rá kell hagyni minden hülyeséget a másikra. Ha felveszed a kesztyűt valakivel szemben, fontos a nyugalom és a szemkontaktus, akár kényes helyzetekben is. Ha Képes vagy bárkinek a szemébe nézni és higgadtan udvarias maradni, félig győztél. :)

2011. dec. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Hazafelé mentem a kutyámmal az esti sétámból. És hát ilyenkor szokás szerint ugat pár kutya az utcából. Kijött egy nő, hogy én meg mit képzelek magamról, meg hogy őt zavarja, hogy ugatnak a kutyák. Mondott még valamit, de arra nem igen emlékszem. Elég bunkó volt. Én akkor nem szóltam vissza neki, csak mentem tovább és akkor utánam szólt, hogy te meg mit képzelsz magadról? Meg hogy miért nem válaszoltam, és hogy bunkó vagyok. Megmondtam neki, hogy nekem ne pofázzon, mert először is nem érdemeltem ki ezt a viselkedést, másodszor pedig az ÉN kutyám nem ugatott.

Jött a felháborodás, hogy neveletlen kölyök vagyok..

2011. dec. 26. 14:29
 7/22 A kérdező kommentje:
Lehet bunkó voltam, de szerintem megérdemelte, mert egy idióta, anyám is rühelli..
2011. dec. 26. 14:31
 8/22 anonim ***** válasza:

Te is érzed,hogy bunkó voltál.Mindent meg lehet mondani,csak nem így.Szépen mosolyogva annyit kellett volna mondani,hogy asszonyom,az én kutyám nem ugatott,az nem zavarja Önt.Mi pedig sétálunk,további szép estét.

Ez pedig,hogy Anyám se szereti,ez nagyon gyerekes.Mért kell Neked segíteni haragudni?? Bántott már??

2011. dec. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
94%

Az elsőnek igaza van, mindenkit tisztelni kell.

Igen, tudom hogy vannak ilyen emberek akik nagyr vannak a korukkal és a fiatalság mellett császárnak érzik magukat.

Múltkor is beszálltam a liftbe 3 40-70 körüli nővel, mindegyiket előreengedtem, és meg akartam kérdezni hanyadikat nyomjak nekik, de még mielőtt ezt megtehettem volna, már mondták is, körülbelül királyi módon, mintha cseléd lennék. "Nyolcadik." "Hetedik." "Második."

Na, azért itt majdnem mondtam neki hogy "Én pedig harmadik." Megnyomtam ugyan, de elég bunkók voltak.


Szóval néha tényleg túlzásba viszik ezt a "fiatalok rabszolgák idősek istenek" dolgot.

2011. dec. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Párszor már beszólt nekem. Akkor pl ráhagytam de most az egyszer nem hagytam magam..
2011. dec. 26. 14:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!