Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Tiszteljük az idősebbeket...

Tiszteljük az idősebbeket (felnőtteket). Mi erről a véleményetek?

Figyelt kérdés

Nem egyszer találkoztam már olyan felnőtt emberekkel akik hozzám bunkó módon szóltak. Amikor én is bunkón válaszoltam vissza, vagy netán válaszra sem méltattam akkor meg fel voltak háborodva, hogy hogy lehetek ilyen neveletlen.


Miért kell tisztelni mindenkit? Egyesek annyira nagyra vannak azzal, hogy ők idősebbek és akkor ők bármit megtehetnek.


Szerintem előbb ki kell érdemelni a tiszteletet. Ha egy ember normálisan szól hozzám, én is úgy fogok tenni. De ha nem akkor én sem.


Vélemények? Mással is van ez így?


2011. dec. 26. 14:08
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Én kamasz koromban ilyenkor megkérdeztem: hozzám beszél?Vagy az volt, hogy eltátotta a száját vagy kinyögte, hogy persze, hogy hozzád stb. stb.

Erre én: akkor kezdjük előről, normálisan, megszólítással.

Manapság köszönök hogy jónapot kívánok, esetleg vídáman integetek, gondol amit gondol.

Fontos hogy a színvonalat magunk határozzuk meg, nem megyünk le kutyába.

2011. dec. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
80%

Ha Neked a ne pofázzon és a hasonló szöveg,meg kiabálás azt jelenti,hogy nem hagytad magad,akkor erről nincs mit többet beszélgetni.

Lesüllyedtél a szintjére,és úgy látom hiába magyarázunk,nem is akarod megérteni,mert most büszke vagy magadra.Az ocsmány beszéd,a lekezelés nem megoldás semmire.

2011. dec. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként tényleg. Ilyenkor úgy lehet a legjobban megalázni, ha te továbbra is udvarias, kedves, és nyugodt maradsz xD
2011. dec. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

12-es.. Azért álljunk már meg egy pillanatra. Miből vagy benne olyan biztos, hogy büszke vagyok magamra? Leírtam egy megtörtént esetet aztán meg kérdezte valaki, hogy bántott e már az a nő, amiért ezt csináltam. Erre meg válaszoltam. Egyébként meg azt egy szóval sem említettem, hogy kiabáltam. AZT SOSEM SZOKTAM.


Akár hiszed akár nem, én elfogadom a negatív kritikákat is. Csak egyszerűen leírtam, hogy mi történt én véleményt kértem. Már ez is baj? Miből gondolod, hogy ,,nem akarom megérteni,, azt amit írnak nekem?


Egyébként meg írtam, hogy anyám sem szereti. Lehet, hogy ez gyerekes, sőt biztos, de ezzel csak azt akartam elmondani, hogy az a nő nem egy aranyos, kedves, szent.

2011. dec. 26. 14:57
 15/22 A kérdező kommentje:
Hogyha nem fogadnám el a negatív kritikákat akkor fel sem tettem volna ezt a kérdést. Számítottam rá, hogy van aki ezt helyesli, viszont van aki nem.
2011. dec. 26. 14:58
 16/22 anonim ***** válasza:
Aki normális, azt tisztelem, de ha úgy viselkedik, hogy nem érdemli meg, akkor nekem mindegy, hogy milyen korú vagy nemű, nem fogom tisztelni. Pl. a te helyzetedben szépen, mosolyogva, halálos nyugalommal közöltem volna vele a véleményemet, aztán mentem volna tovább, mert nem érekelt volna, mit válaszol. Nem süllyedek én le a szintjére az ilyeneknek.
2011. dec. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
0%

A nagy válasz:

tiszteletlenség=bunkóság

bunkóság=tiszteletlenség


Tehát, ha te nem tiszteled akkor bunkó vagy. Ha te nem adod meg azért, mert ő elvárja, hogy tiszteld akkor bunkó vagy.

2011. dec. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
48%
A baj az, hogy a mai vilagban sok bunko van, fiatal es idos kozott is. Mikor en voltam gyerek, tiszteltuk az idosebbeket, es ok sem szoltak be semmiert. Viszont ha rank szoltak, mert megerdemeltuk, akkor az olyan volt mintha szuelink szoltak volna. Elfogadtuk es megfogadtuk. Erdekes modon mukodott.
2011. dec. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
34%

Ahogy From Oz is írja. Sajnos, manapság a 25 év alattiak jó része abszolút nem tiszteli a nála idősebbeket. Ők jobbak, ők okosabbak. Mit nekünk, 40 feletti vének...

Ezt tapasztalom a munkahelyemen is. Több diák is bejár hozzánk dolgozni, többségük jó fej, de egyik-másik megéri a pénzét. Némelyik még köszönni se képes. Ami ugye, elemi dolog. Ha ráköszönnek, akkor talán nagynehezen visszamotyog. Talán. Ha a csoportvezető rászól, simán visszapofázik. Nem zavarja, hogy az anyja lehetne, nem mellesleg ő a főnöke.

Annak idején, mikor én gyakorlatra jártam, mi diákok mindig előre köszöntünk az ott dolgozóknak és udvariasak voltunk. Volt olyan 50 év körüli munkatársnő, aki bizony azt se engedte meg, hogy tegezzük.

Természetesen az idősebbeknek sem kell bunkónak lenni a fiatalabbakkal szemben, de én inkább a fordítottját látom manapság. Ez nevelés kérdése, ami ugye a szülők és az iskola dolga lenne.

2011. dec. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

A 12 vagyok.Valamit nagyon félre értettél.Én nem értettem egyet a nővel.Egy kekeckedő,elviselhetetlen nyomorult lehet.Természetes,hogy nincs igaza.De egy fiatal ne mondjon ilyet egy idősebbnek aki a nagyanyja lehetne, hogy ne pofázz!! Se hangosan, se halkan mosolyogva.

Én azt mondom,hogy LESÜLLYEDTÉL a szintjére,és nem kellett volna.Haragudni meg nem kell segíteni senkinek,Anyádnak sem.Ez meg az én véleményem.

2011. dec. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!