Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Tiszteld az idősebbeket, és...

Tiszteld az idősebbeket, és nekem miért nem jár ki a tisztelet?

Figyelt kérdés
Mármint hogy ha beszól nekem egy idősebb énmeg vissza szólok akkor levagyok osztva hogy "tanulj tiszteletet" vagy hogy "neveletlen vagy" Nekem is ugyanugy kijárna a tisztelet mert aki még csak nem is a rokonom és csak arra veri a mellét hogy ő idősebb mint én azt nem érrtem hogy miért ér többet mint én!? 15/L
2009. aug. 5. 20:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
15%

Talán mert az az idősebb jóval többet letett arra a bizonyos asztalra, mint te a magad nyavalyás 15 évével.

Tényleg neveletlen vagy.

2009. aug. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
83%
Csak ha korához illően is viselkedik.
2009. aug. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
miért lennék neveletlen hallgassam pl.az edzőm rágalmait aki a 32 évével annyira nagy tapasztalatokkal rendelkezik és tökre ok nélkül elkezd nekem ilyen bunkó dolgokat mondani és én türjem?és ha megszólalok akkor én vagyok a bunkó?
2009. aug. 5. 20:20
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Mondj példákat.
2009. aug. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
99%

Nem ér többet egy fikarcnyival sem, csak mivel idős, sokat megélt már, nagy az élettapasztalata és sokat küzdött, te meg még gyerek vagy.Majd úgy 6-7 év múlva kezdődik az ÉLET, amikor megtapasztalod hogy milyen nehéz is és meg kell tanulnod küzdeni, különben eltaposnak vagy szegény leszel.

Majd ha te is kitöltötted ezt az időt, majd téged is fognak úgy tisztelni, mint az időseket.Most téged is tisztelnek, csak ez másfajta tisztelet.Az időseknek pedig ne szólj vissza, még akkor sem ha neked van igazad.Hagyd rájuk, sokkal nagyobb ember leszel ezáltal.

2009. aug. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat. utolsó válaszoló:te nagyon jól látod hogy mi a problémám meg ugy az egészet is köszi a válaszodat:)
2009. aug. 5. 20:27
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Persze a tiszteletnek kölcsönösnek kell lennie. így lenne jó. Ha mégsem kapod meg a tisztekletet, szerintem te akkor is add meg, pusztán csak mert akkor legalább te jó vagy, és nem okozol olyat valakinek, mint neked az a valaki. Én tisztelem az időseket, fiatalabbakat is. Ha egy idősebb nem ad tiszteletet neked az nem biztos, hogy miattad csinálja, talán csak már sok rossz tapasztalata volt, és valahol néhány idős olyan reményvesztett és elkeseredett tud lenni. amikorra valaki megöregszik, akkorra már leélte az élete nagyobb részét, és biztos törekedett a maga módján a legjobban alakítani az életét, szeretné a tapasztalatait adni, és sokszor van, hogy a fiatalabbak az ő tapasztalatait nem igénylik, és ez nagyon fájó tud lenni, ésszeretnének szeretetet, békés idős kort kapni, azok szeretetét akikért éltek, élnek...( esetleg ha hibáztak is, mert mindenki követ el hibákat élete során, de mindenkiben van érték is, és arra van szüksége az időseknwek, amúgy mindenkinek, hogy ezt vegyék észre benne, és tiszteljék, szeressék).

Lehet nem tőled kapott rossz érzéseket, csak esetleg álltalánosít, hogy a fiatalok így meg úgy..., de ez nem neked szól. Amikor beszól neked gondolj arra mennyi bántás válthatta ki, hogy így viszonyul másokhoz, hogy beszól, te azért legyél más mint ő, hogy hátha egy kis kedvesség tőled, aztán ha mások is és ő neki és sokaknak ettől jobb lesz.

2009. aug. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
köszi a választ:)érthető és rávilágít a lényegre :)
2009. aug. 5. 20:36
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
A kor nem érdem, hanem állapot!
2009. aug. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
miért osztjátok szegényt? a kor és az anyagi helyzet számomra nem olyan dolog, ami külön tisztelet indokol. szerintem annál nagyobb tiszteletet, ami minden emberi lénynek kijár, ki kell érdemelni.
2009. aug. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!