Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Letegezhetem az 8-10 évvel...

Letegezhetem az 8-10 évvel idősebbeket ebben az esetben?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, évente 1-2 alkalommal néhány napot kórházban vagyok. Viszont olyan betegség miatt vagyok bent, ami a gyerekekre jellemző, emiatt gyerekekkel vagyok egy szobában. Ezek a gyerekek viszont 3-5 évesek, az anyukájuk pedig akik benn vannak velük, általában 26-28, néha 35 év körüliek.

A kérdésem az lenne, hogy letegezhetem őket? Mert magázódni olyan fura és kényelmetlen lenne, hiszen alig idősebbek nálam.

Egyébként eddig egyszer fordult elő, hogy letegeztem az egyiket, ő meg fellátott. :S A többit lemagáztam, ők meg azért "sértődtek meg"...


A jövő hónapban megint megyek be, ezért kérdezem, szerintetek melyik a helyes?


2010. nov. 16. 11:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon egyszerű a következő helyzet.

Legközelebb ha találkozol a szülőkkel,kezd így a beszélgetést.

"Bocsánat,hogy megkérdezem.Tegeződhetünk vagy magázódjunk?"

A legtöbben rögtön rávágják ,hogy "persze tegeződjünk nyugodtan X.Y vagyok"..

Ha valaki nem szeretné,hogy letegezd az meg is mondja neked hogy

"Ne haragudjon,de maradjunk meg a magázásnál,rendben?"

Ilyenkor bocsánatot kérsz,és magázódni kezdesz..

Ennyi..Régen mindig így csináltuk,és soha nem volt gond..és neked sem kell törnöd a fejed,hogy miképpen szólítsd meg.

2010. nov. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%
Lehet, hogy én vagyok túl modern, de 20 évesen egy 26-28 évest magázni nekem kissé fura. Az egyetemen a csoporttársaid ennyi idősek..
2010. nov. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%

Hát ez számomra is nagyon kényes téma.

De azért egy 26-28 éves ember miért lázd fel a tegezés ellen? Szerintem 20 évesen még egy 30-35 éveset se nagy gáz letegezni.

2010. nov. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
fiú vagy, vagy lány?
2010. nov. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
51%
Örüljön, hogy letegezik legalább ez azt jelenti h fiatalnak néz ki vagyis fiatalos. Szerintem nem attól függ a tisztelet, hogy valakit tegeznek vagy magáznak e.
2010. nov. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én magázódnék. Akkor is ha nem trendi és ezért nem fognak lájkolni.


Felnőtt emberek közt ez a normális, a legtöbbjükkel nem őriztem együtt libát, és nem járunk egy kocsmába sem. Nem ugyanaz a szakmánk (mert akkor 100 év korkülönbség alatt elfogadható a tegezés), nem vagyunk a sportpályán, szóval mire fel tegeződjünk?


A román nyelvben nincs magázás. Legyen az ő bajuk. Az angolban meg tegezés nincs (nem, a you nem a tegezés, arra ott volt a "thou", meg a "thy", de ezek kikoptak) mégis jól elvannak magázódva.


32F

2010. nov. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Felnőttek vagytok,és ismeretlenek,tehát magázni illik!Az más dolog ha letegeződtök(a nő kérheti,vagy a nálad idősebb férfi, Te fiatalabb férfiként nem!)!Sőt elvileg a nálad fiatalabb,de már nagykorú hölgyeket sem tegezhetnéd le!Persze ma már ez a szabály lazább.

Jobbulást!

2010. nov. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Kórházban tapasztalatom szerint előbb-utóbb spontán beáll a tegeződés. Persze a legtisztább ha megkérdezed, tegeződhetnétek-e. Megjegyzem, engem 43 évesen is gyakran letegeznek..
2010. nov. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, én is úgy gondolom, mint az első válaszolók! Viszont tudom, hogy az etikett szerint ezt nem illik, és tudom, hogy sokan úgy gondolkoznak, mint az utolsó 2 válaszoló.

Egyébként lány vagyok, de azt hiszem akkor maradok az első válaszoló által javasolt megoldásnál. :)

2010. nov. 16. 12:38
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszi neked is! :)

Az "utolsó két válaszoló"-t nem rád értettem, csak egyszerre írtunk. :)

Egyébként igazad van, egyszer volt még rajtam kívül egy felnőtt is, egy 27 éves lány/nő is, akkor kaptunk külön szobát ketten, meg sem kérdeztük egymást, egyből összetegeződtünk.

Csak olyankor másabb azért, ha már ott van vele egy 5 éves gyerek és a beteg, nem az anyuka.

2010. nov. 16. 12:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!