Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Idősebbeket kérdezem, volt...

Idősebbeket kérdezem, volt már ekkora nyomor ebben az országban, mint napjainkban?

Figyelt kérdés

A hetvenes évek végén állítólag büntették azokat akik a kukákat kiforgatták,azokból ettek!Ma Magyarországon megtörtént a "Kukák ujra felosztása"Undorító és elszomorító,hogy embereknek,családoknak 2011-ben ilyen sors jut.Az árak folyamatosan emelkednek,a multik beépítették a válságadót termékeikbe,ilyen nyomor az útóbbi 20 évben még nem volt!Vajon a jővő hónapban,ha megtudjuk 16%-s egykulcsos adó eredményeként a fizetés mértékét,hová menjünk?


GYerekvállalás,mire,nővekszik a munkanélküliség!!Az országot már bacilusnak nevezték,leszólnak bennünket a külföldi mértékadó újságok,miért nem figyelünk erre ?!


2011. jan. 12. 10:04
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Én 73ig visszamenőleg tudok csak véleményt mondani: NEM!
2011. jan. 12. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
20%

Nincs nyomor. Akinek volt esze, takarékoskodott eddig, most sem hal éhen. Az árak sem mindenhol változtak, épp tegnap voltam egy CBA-ban, ahol 1.5 éve nem jártam. Drága helynek tartom a CBA-t, de ennek ellenére az árak nem változtak 2009 óta. Így már egész olcsó.

Az ország helyzetéről nem nyilatkoznék, én sem tudnék mást mondani, mint a külföldi újságok.

2011. jan. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
83%
Én csak a történelem tanulmányaimra tudok hagyatkozni, de szerintem a háborúkkor, és utána nagyobb nyomor lehetett. Ha valaki élt akkor, és nem ért egyet velem, javítson ki :)
2011. jan. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
71%

"Nincs nyomor. Akinek volt esze, takarékoskodott eddig, most sem hal éhen."


Azért az ész ehhez gyakran kevés. Próbálj te takarékoskodni három diplomával RÁT-ból.

2011. jan. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
83%
Jobban éltek régen bár én csak 23 éves vagyok de sokat hallotam anyáméktól bár merre mentek mindenfele kaphatak munkát. Falun lakunk kiköltöztek szüleim Debrecenből 75-ben megtudtak élni vidéken pusztán az állat tartásból is minden lakos tartott nagy számban disznókat stb el tudták adni mára már senki sem foglalkozik ilyenekel csak saját magának teljesen tönkre ment mára a vidék nincs itt semmi
2011. jan. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Ma,10.16.nak!Még hogy nem változtak,menjél be egy SPAR-ba,megmondják,hogy a válságadót be kellett épínei,pdl.a tej 30.-tal a kenyér 25.-tal,a többiről nem is beszélek!
2011. jan. 12. 10:29
 7/23 anonim ***** válasza:
65%

Ilyen nyomor a Horthy-rendszerben volt utoljára! A munkások,uradalmi cselédek,az még a mostanitól is nagyobb nyomorban éltek. Az úri házaknál szolgáló cselédeket,napszámosokat nem is nézték embernek. A középosztály tűrhetően élt,de nem luxusban.. A főurak és a nagytőkések viszont nagyon jól.

Pesten a Népstadion helyén volt a Valéria-telep. Úgy képzeld el,mintha az erdőben lakó hajléktalanok összetákolt lakásait egy helyre zsúfolnák százával. Valamikor a 60-as években szüntették meg.

A háború után volt néhány évig élelmiszerhiány,a pénz elértéktelenedett. Szó szerint szatyorszámra adták a pénzt az emberek egymásnak. A Ft megjelenéséig cserevilág volt.

A Rákosi-rendszerben már nem volt nyomor,viszont nagyon kemény diktatúra volt.

Sajnos,a mostani helyzet,főleg vidéken egyre inkább hasonlít a háború előttihez. Félő,hogy ez csak rosszabbodni fog. Legalábbis azok részére,akik nem magasjövedelműek.

Bár én az ő helyükben sem lennék teljesen nyugodt! Nem vagyok jós,nem látok a jövőbe,de van élettapasztalatom.

A bankok tönkremehetnek,a válság még sokáig tarthat, a kormánynak pedig jelenleg nincs jövőre vonatkozó gazdaságpolitikája, stb. Akkor pedig a megtakarítás fabatkát sem ér. Nem kell ehhez a Rákosi-féle államosítás sem.

76/N

2011. jan. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
57%

Kép a Valéria telepről:

[link]

2011. jan. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
65%

Azért örülök, hogy 76 évesen tudnak netezni az emberek. Annyira rossz mégsem lehet.

Az én nagyanyám eléggé szarul élt a háborúk és a kommunizmus alatt. Most lenne kb. 90 éves, ha élne. Ő még emlékezett ezekre a dolgokra.

2011. jan. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
88%

Dédimamán (98/N) kérdeztem erről nemrég

Állatokkal és földdel foglalkoztak,sosem volt az hogy nincs este mit enni,vagy hogy hogy kellene átvészelni a telet,mert ha pénzük nem is volt,az állatokból és a földből mindig volt ennivaló,tüzelőt meg hazahúzták

Neki nem volt kérdés,hogy megszülje-e a hetedik gyerekét is (hófehér magyar asszony),tudta hogy fel fogja tudni nevelni tisztességesen.


Én ma örülök ha magamnak van vacsora...

2011. jan. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!