Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Letegezhetem az uj kolleganot?

Letegezhetem az uj kolleganot?

Figyelt kérdés
kicsit zavarban vagyok, ha meg kell szolitanom, mert altalaban mindenkit magazok, amig nem keri az ellenkezojet. De o itt van mar egy ideje, es mindenki mas tegezi. En eddig a keresztneven szolitottam, de valahogy ugy fogalmaztam, hogy ne kelljen egyenesen azt mondanom, hogy "te". De ezt sem huzhatom nagyon sokaig, mivel egy legterbe dolgozunk. En 23vagyok, o olyan 35-40 koruli.
2011. máj. 1. 09:20
 1/8 anonim ***** válasza:
49%
Tisztelettel le!De azért ne kislányom,nak szólítsd.
2011. máj. 1. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 pusztai szittya válasza:

Ne tegezd le.

Add meg a tiszteletet neki.Nem csak a korkülönbség miatt.Mivel ő az idősebb neki kell felajánlania a tegeződést amikor majd úgy gondolja.

Valószínűleg hamarosan úgy fogja gondolni:)

2011. máj. 1. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
most fejen talaltad a szoget, mert van egy masik lany is, aki egyenesen ledragamozta ot is, meg a fonok feleseget is :)
2011. máj. 1. 09:33
 4/8 anonim ***** válasza:
Mivel mindenki tegezi, ezért én helyedben nyíltan megmondanám, hogy nem tudod hogy szólítsd. Udvariasan kérdezd meg, hogy számára mi a kényelmesebb.
2011. máj. 1. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Ha már eltelt egy idő, és még mindig nem ajánlotta fel, de mondjuk viszonylag sokat beszéltetek, és kialakulóban érzel baráti viszonyt, akkor kettesben nyugodtan kérdezd meg tőle, hogy mit szólna, ha tegeződnétek. Igaz, a hölgynek kellene felajánlania, de manapság egyre kevesebben vannak tisztában az etikettel.
2011. máj. 1. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Te nő vagy?
2011. máj. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
igen
2011. máj. 1. 20:38
 8/8 anonim ***** válasza:
Akkor szerintem tegezheted.
2011. máj. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!