Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szerintetek ilyen helyeken...

Szerintetek ilyen helyeken lehet/kell borravalót adni?

Figyelt kérdés
Nemrég voltam fodrásznál és nem adtam borravalót, mert úgy kellet fizetni, hogy volt egy központi pult (információs, fizetős pult) és az abban lévő embernek kellett fizetni, és nem magának a fodrásznak, aki a hajamat csinálta, szóval emiatt nem adtam mert úgy gondoltam, hogy nem jutna el a megfelelő emberhez.Kicsit rosszul érzem magam emiatt, hogy nem adtam (elég jól megcsinálták a hajam), de nem tudtam mit tegyek, attól tartottam, hogy a pultos csaj esetleg hülyének nézne.
2011. dec. 8. 09:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom, hogy nem kell, de ha akarsz adni, akkor add oda közvetlenül a fodrásznak, hajmosónak, stb...
2011. dec. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Ritus116 válasza:
Szerintem sem kell adni.De ha rendszeresen jársz oda hálád jeléül vihetsz neki legközelebb egy kis apróságot tábla csoki,raffaello,gyümölcs stb.
2011. dec. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én nem szeretek borravalót adni. Mondja meg mennyibe kerül, kifizetem, de nem érzem, hogy hálával kell tartoznom azért, hogy igénybe vettem pénzért a szolgáltatását. Ez a munkája. Amúgy egy festés vágás az én fodrászomnál 8000 és kb egy óra alatt megvan Nem gondolom, hogy további apanázsra lenne szüksége. Talán ebből futja samponra, festékre, meg hajlakkra.

Persze mindenki annyit hagy fölöslegesen más zsebébe amennyit szeretne. Az is megoldás, csak szerintem sok esetben fölösleges.

2011. dec. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én sem szoktam alapból borravalót adni, és ha olyan helyen járok, ahol kötelező szervízdíj van, akkor oda többet nem megyek.
2011. dec. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem pont ilyen helyeken kéne a fodrásznak, mert feltételezem, itt alkalmazottak, azaz nem kapják meg azt a pl. 8 ezret, hanem csak mondjuk 500at belőle. A többit viszi a cég.

Vállalkozónak inkább nem adok, hiszen ő annyit számláz, amennyit csak akar.


A legjobb, ha tényleg valami kis ajándékot viszel neki, ami nem pénz, és nem ciki otthagyni. Már ha tetszett a munkája.

2011. dec. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Harmadikkal értek tökéletesen egyet.


Én alapvetően borravaló ellenes vagyok. Fizetünk a szolgáltatásért, méghozzá annyit, amennyit ők kérnek! Mi a csudának kellene "adományt" adni pincérnek, fodrásznak, bárkinek.

Annyira nem értek egyet a kialakult szokással, hogy bizonyos munkakörökben "adományt" adnak a dolgozónak. Mert mi van a tanárral? Megalázóan alul van fizetve, miközben a "nemzet napszámosa", egész nap kiteszi a lelkét a gyerekekért, sokszor saját pénzén vesz valami eszközt, mert az iskola sóher, a szabadidejéből áldoz egy csomót önként, és általában mindebbe sem a szülők, sem a gyerekek nem gondolnak bele, de még az igazgató is lefütyüli.... (Ebből sejthető, hogy érintett vagyok...)


Na, mindezek után talán érthető, hogy miért nem vagyok hajlandó senkinek plusz adományt adni azon túl, hogy BŐVEN megkérik az árát mindennek...

2011. dec. 10. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
kérdezőnek: szerintem nem kell h bűntudatod legyen nem azért nem adtál mert smucig vagy csak nem tudtad..máskor add neki:)
2011. dec. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!