Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Átadod a helyed egy idős,...

Átadod a helyed egy idős, vagy kismama utasnak bármely járművön?

Figyelt kérdés
Én kismamaként nagyon sokat utaztam állva a buszon, majd karomon a gyerekemmel. Volt,hogy terhesen átadtam a helyem egy idős embernek.Mostanában ez már nem divat.
2009. máj. 13. 15:52
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
100%

Két éve voltam terhes, trolin mindenki ült, egyedül én álltam a 7 hónapos pocakommal, senki nem mozdult hogy esetleg ... és hát olyan szerencsétlen utazás volt, h hirtelen fékezett a vezető, és ha nem kapnak el, nem biztos hogy ma lenne gyerekem. Akkor ott megfogadtam, h mindig átadom a helyem terhes és kisgyerekes nőnek - mert hát addig a has mérete alapján döntöttem.

Idős embernek változó ... ránézés alapján döntöm el.

Egy kellemes élményem is volt, még alig látszott a pocim metrón utaztam, egy megállót. Le se akartam ülni, de egy idős bácsi azonnal felállt, és "kötelezett" h üljek le. Jó hangosan beszólt - "kedveském maga terhes,üljön le!! nem én, én csak egy rozzant nagypapa vagyok, és még tudok állni." - zavarba hozott, ezért ültem le akkor.

még egy rossz élmény - 7 busz csúcsforgalom idején,tömve 100 fok. Ahol megálltam egy fiatal pár ült - párbeszédük:

fiú:-terhes, felállok had üljön le

lány:-á nem, csak kövér és átkarolta a srác kezét, nehogy mozdulni tudjon aztán mindketten bámultak az ablakon kifele

csak azt nem értem egy átlagos testalkatú nőre, ahol egyértelműen látszik a terhesség - hogy lehet rámondani h kövér? csak a hasa hízik?

2009. máj. 20. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
84%

en vagyok, aki a 2,5 eves kisfiuval utazott. Amugy az a kisgyerekes anyukak nfigyelmetlensege, hogy sokan, amikor tele van a busz, akkor is maguk melle ültetik le a gyereket, nem veszik az ölükbe. Nalunk mindig külön akar ülni, de ha latom, hogy sokan vannak egyböl az ölebe veszem, meg a pocakkal is, es mar megerti, ha elmondom neki, hogy mas is szivesen leülne...

Ez a köverseg dolog meg eleg gaz.. Erdekes enyire hasra koncentraltan hizni... vay megcsipett egy darazs :) De en mindig ezzel "nyugtatom"magam, ha nem adjak at a helyet, hogy buztos csak kövernek neznek :)

2009. máj. 20. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
100%
A vakoknak kismamáknak gyerekeseknek illetve mozgássérülteknek csonkáknak átadom az időseknek is ha tényleg idős.Ugyanis vannak azok a bizonyos bunkó paraszt nagyiknak akiken 1cm smink van és rohannak a busz után és utána panaszkodnak hogy milyen gyengék meg minden.NA AZOKNAK NEM!
2009. máj. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
69%
Átadom, feltéve ha megfogja a táskámat...
2009. szept. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!