Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Átadod a helyed egy idős,...

Átadod a helyed egy idős, vagy kismama utasnak bármely járművön?

Figyelt kérdés
Én kismamaként nagyon sokat utaztam állva a buszon, majd karomon a gyerekemmel. Volt,hogy terhesen átadtam a helyem egy idős embernek.Mostanában ez már nem divat.
2009. máj. 13. 15:52
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon ritka, ha nem teszem meg, az általában olyankor van, mikor annyira fáradt vagyok vagy annyira megütött a meleg, hogy szédülök és attól félek, elájulok, ha állnom kell.Ebben az esetben nem szokott érdekelni a vénasszonyok harácsolása... viszont az esetek többségében, mikor jól vagyok, szó nélkül átadom a helyem kismamáknak,kisgyerekes anyukáknak,sérülteknek,kisebb gyerekeknek, és az időseknek is, ha valóban látszik rajtuk, hogy szükségük van rá. Amióta végighallgattam a buszon két vénasszonyt, akik feltételezték, hogy a mai fiataloknak a szájukba repül a sültgalamb és mindegyik bunkó, és hogy még sosem fogtak a kezükben kapát, megnézem, melyiknek adom át a helyem. Akkor nagyon elöntött a düh, mert épp egy egész napos rohangálás és ácsorgás után utaztam hazafelé az 50 fokos buszon, nem éreztem egyik tagom se, de ők vidáman,teljes energiával viháncolva fecserésztek arról, hogy milyen jó nekem vagy épp bármelyik másik fiatalabbnak.
2009. máj. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim válasza:
100%
Kismamáknak mindig. Bevallom,az öregeknek meg a kisgyerekeseknek,ha nagyon kimerült vagyok,akkor nem mindig,de ha friss és fitt vagyok akkor nekik is:D
2009. máj. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
89%
Én kismama vagyok jó nagy pocakkal,de a buszon általában csak bámul rám mindenki,vagy a rosszabb,hogy direkt elforditják a fejüket... :( Föleg a fiatalok,akik egész nap ültek az iskolában! Pedig még ülve is kellemetlen nekem a buszon,nemhogy állva. Ez van,ilyen világba élünk.
2009. máj. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
100%
16:23-sal teljesen egyetértek, ha nem gond, nem fogalmazom át :)
2009. máj. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim válasza:
100%

Kismamának, kisgyerekesnek, vaknak mindig átadom. Idősnek helyzetfüggő.

De ami botrány szerintem, hogy kb 60 éves nő szabályosan leordította a fejem, hogy miért merek ülni, amikor neki állnia kell. Hozzáteszem, hogy átadtam volna a helyem, ha nem lenne eltörve a lábam (gipszem látszott is). Na ezekután én még jobban meggondolom milyen idősnek adom át a helyet.

2009. máj. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
100%
Kismamáknak, törött lábúaknak, vakoknak, mozgássérülteknek átadom. Idősek között viszont vannak nagyon bunkók, akik azt hiszik, hogy én, a fiatal nem lehetek fáradt, 30 fokos melegben... De azoknak, akiken látszik, hogy normálisak, azoknak szívesen átadom.
2009. máj. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim válasza:
100%
Az öregeknek a 70%-a pofátlan.Én mikor kismama voltam,a rendelés kezdete előtt fél órával előbb kellett mennem laborba(cukorterhelésre),és a laboros nő kikiabált hogy a kismamák menjenek az ablakhoz erre 2 öregasszony fellökött az ablaknál.
2009. máj. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
100%

A terheseknek, kismamáknak, vakoknak igen. Szoktam segíteni a vakoknak, már ha engedik, mert valamelyikük bunkó, hogy nem kell neki segítség...ja mondom bocs.

Az öregek?? Hát attól függ....Nem csak egy öregnek lehet baja. Nekem szívproblémáim voltak, és nyaranta majd elájulok a metrón a nagy melegben. Egy fiatal is ugyanúgy lehet beteg, neki is lehet izületi és akármilyen problémái, ami miatt nem tud állni!

2009. máj. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
100%
Kismamáknak, kisgyerekesnek simán átadom, időseknek is át szoktam, de tényleg nagyon pofátlanok. Amikor én kismama voltam, volt, hogy 8 hónapos pocakkal leültem, és mellettem az öregasszony vágta a pofákat, pedig 10 percre volt a végállomás. Egyébként hiába volt, hogy látványosan terhes voltam, az emberek kétharmadát nem érdekelte.
2009. máj. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
100%

En ritkan ulok le, ha van hely is allok, de ha megis nagyon faradt vagyok akkor mindenkepp atadom idosnek, allapotosnak egyarant! :))

32/l

2009. máj. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!