Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Igaz az a mondás, hogy amit...

Igaz az a mondás, hogy amit adsz azt kapod vissza? Akkor a jó emberek miért kapnak sok rosszat az élettől a szemetek meg nem?

Figyelt kérdés

Szerintetek mennyire igaz, használható ez a tanács a mai világban? Én mindent megteszek azért, hogy ebben a szellemben éljem az életemet és próbálom ezt a fenti tanácsot életem minden területén használni. Mégis úgy veszem észre, hogy (nálam) nem működik, többségében jó tett helyébe jót NEM várhatok, inkább emberi kicsinyességet, átverést, gonoszságot.


És rengeteg példa van arra is szerte a világban, hogy azok élnek a legjobban, akik lelketlenek szándékosan rosszat tesznek a többi emberrel, és nem kapják vissza az élettől.


Én túl sok jót adtam... Mindig csak rosszat kaptam... Eljött egy időszak, mikor már csak azt teszem, amit jónak látok, semmivel, és senkivel sem foglalkozva. Most már csak a lelkiismeretem kellene megszüntetni. És végre úgy kaphatnék jót, hogy nem érdekel senki és semmi más.

Amúgy nincs ilyen, ne is reménykedj benne. Aki szemétláda, az nyer, aki jó, az veszít. Én amióta az eszemet tudom, mindig segítek másoknak, amiben csak éppen tudok. Eddig minimális mennyiségben kaptam ebből vissza, de annál többször használtak ki. Mindig is jó szándékú voltam,mindenkinek segítettem,még ha az a saját káromra is vált,mások igényeit tartottam szem előtt,amiből én megint csak rosszul jöttem ki. Ezekre a dolgokra még egy köszönömöt is alig-alig kaptam valakitől,állandóan csak kihasználtak,megaláztak


A jó szándék, a becsület, a tisztesség, az erkölcsösség ma már csak a hátsó feled törlésére jók. Persze mondhatod, hogy nem csak az anyagi javak vannak, amiben teljes mértékben igazad van. Csak éppen a kenyér árát nem becsültből mérik. A mai társadalomra, "modern civilizáció"-nak mondott förmedvényre én csak undorral tudok gondolkodni. Csak annak van helye, aki gátlástalanul félresöpör bárkit és bármit az útjából. Aki másokkal is törődik, akinek fontosabb a pénze tisztasága, mint mennyisége, azt előbb-utóbb eltapossák, kicsavarják és tönkreteszik. Ha körülnéztek hány olyan dolgos, becsületes, jószándékú ember van, akik egyfolytában segítenek másoknak, mégis szinte minden rossz dolog megtörténik velük (kirúgják őket a melóból, leég a házuk, meghal egy családtagjuk), de az ellenpélda is: hány kegyetlen, rosszindulatú ember él a földön, akik csak ártottak másoknak, mégsem lesznek betegek sose, tele vannak pénzzel és békésen megöregszenek...


2011. szept. 6. 12:24
1 2
 11/11 anonim válasza:
én nem hiszem mint ha vissza kapnám,szoktam segíteni másokon,nem szoktam másokat direkt megsérteni(ezt úgy értem hogy megkérnek valamire és véletlenül elfelejtem vagy ilyesmi,én eddig ugy érzem hogy nem kapom vissza,de jó dolgokat nem azért tesze hogy kapjam vissza,mert az jó érzés nekem ez subjektiv véleméynem,bár én se szomorkodnák valami jón
2012. aug. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!