Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Igaz az a mondás, hogy amit...

Igaz az a mondás, hogy amit adsz azt kapod vissza? Akkor a jó emberek miért kapnak sok rosszat az élettől a szemetek meg nem?

Figyelt kérdés

Szerintetek mennyire igaz, használható ez a tanács a mai világban? Én mindent megteszek azért, hogy ebben a szellemben éljem az életemet és próbálom ezt a fenti tanácsot életem minden területén használni. Mégis úgy veszem észre, hogy (nálam) nem működik, többségében jó tett helyébe jót NEM várhatok, inkább emberi kicsinyességet, átverést, gonoszságot.


És rengeteg példa van arra is szerte a világban, hogy azok élnek a legjobban, akik lelketlenek szándékosan rosszat tesznek a többi emberrel, és nem kapják vissza az élettől.


Én túl sok jót adtam... Mindig csak rosszat kaptam... Eljött egy időszak, mikor már csak azt teszem, amit jónak látok, semmivel, és senkivel sem foglalkozva. Most már csak a lelkiismeretem kellene megszüntetni. És végre úgy kaphatnék jót, hogy nem érdekel senki és semmi más.

Amúgy nincs ilyen, ne is reménykedj benne. Aki szemétláda, az nyer, aki jó, az veszít. Én amióta az eszemet tudom, mindig segítek másoknak, amiben csak éppen tudok. Eddig minimális mennyiségben kaptam ebből vissza, de annál többször használtak ki. Mindig is jó szándékú voltam,mindenkinek segítettem,még ha az a saját káromra is vált,mások igényeit tartottam szem előtt,amiből én megint csak rosszul jöttem ki. Ezekre a dolgokra még egy köszönömöt is alig-alig kaptam valakitől,állandóan csak kihasználtak,megaláztak


A jó szándék, a becsület, a tisztesség, az erkölcsösség ma már csak a hátsó feled törlésére jók. Persze mondhatod, hogy nem csak az anyagi javak vannak, amiben teljes mértékben igazad van. Csak éppen a kenyér árát nem becsültből mérik. A mai társadalomra, "modern civilizáció"-nak mondott förmedvényre én csak undorral tudok gondolkodni. Csak annak van helye, aki gátlástalanul félresöpör bárkit és bármit az útjából. Aki másokkal is törődik, akinek fontosabb a pénze tisztasága, mint mennyisége, azt előbb-utóbb eltapossák, kicsavarják és tönkreteszik. Ha körülnéztek hány olyan dolgos, becsületes, jószándékú ember van, akik egyfolytában segítenek másoknak, mégis szinte minden rossz dolog megtörténik velük (kirúgják őket a melóból, leég a házuk, meghal egy családtagjuk), de az ellenpélda is: hány kegyetlen, rosszindulatú ember él a földön, akik csak ártottak másoknak, mégsem lesznek betegek sose, tele vannak pénzzel és békésen megöregszenek...


2011. szept. 6. 12:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%
Nagyjából egyetértek. De nekem fontos, hogy a tükörbe tudjak nézni.
2011. szept. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

A jó szándékot ne keverd össze a naivitással. Attól, hogy egy ember jó, attól még nem kell hülyének lenni. Igen, meg kell válogatni azt, hogy kinek segítesz, ki érdemli meg, mert ha válogatás nélkül mindenkinek, akkor ne csodálkozz, hogy egyesek visszaélnek vele. Ha hülye vagy, hülyére is vesznek, nem kell ezen csodálkozni.

Én is jószándékú embernek tartom magam, de nem segítek úton-útfélen mindenkinek, mert akkor ez lesz.

2011. szept. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
100%

karma...mégiscsak jó ez a közmondás...nálam teljes mértékben be szokott válni:)... 1x láttam egy csövest, nagyon sajnáltam is, de nem adtam neki semmit..azóta is bánom hogy nem adtam neki legalább 1 százast:S meghát...ha vmi jót teszek, akkor a környezetemben is boldogabbak az emberek...meg elcsodálkoznak...tisztelni kezdenek egy idöö múlva...persze nem arról van szó, hogy mindig pénzt adok az embereknek..nem anyagiakról van szó...

ha engem megbánt valaki, az általában beveri a lábát, vagy elesik...furcsállom énis nagyon, de ez így van...

a kegyetlen emberek meg soha nem lesznek boldogok...és igenis velük történnek szomorú dolgok, csakhogy ez hidegen hagyja ööket

2011. szept. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 zsomby válasza:
72%
Szerintem idővel úgyis visszakapod azt a jót amit te adtál csk várni kell rá!
2011. szept. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
86%

A csövesek mondjuk pont az a példa, akiknek a hülye ad... nekik hiába adsz 100, 1000, 10000, 100000 forintot, nem lesznek vele előrébb, mert képtelenek hasznosan felhasználni a pénzt. Az a pénz, amit a csöveseknek adsz, olyan, mintha lehúznád a WCn.

Ez pont ugyanolyan, mint amikor küldtek pénzt élelmiszerre a kongói éhezőknek, erre azok meg fegyvereket vettek belőle, hogy tovább öldökölhessék egymást...

2011. szept. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem igaz a mondás.

Én igyekszem segíteni, ahol tudok, mindenkinek. A csövesnek is. És úgy érzem, visszakapom. Nem azonnal, és nem feltétlen attól, akinek adtam. De már eleve megvan a hírem, hogy rám lehet számítani, és az emberek pozitívan viszonyulnak hozzám. Ez mindennél többet ér.


Az anyagiak miatt nem tenni jót meg... hát nagyon sajnálom, aki így gondolkozik. Sivár élete lehet.

2011. szept. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
En egyetértek veled.
2011. szept. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez teljességgel emberfüggő.Írhatnék rengeteg legkülönfélébb példát.A rossz emberekkel is történnek rossz dolgok, csak őket nem sajnálod annyira és talán őket sem rázza meg annyira egy csapás, vagy csak nem vesszük észre rajtuk.

Egyébként saját tapasztalatból mondom, hogy igenis visszakapja mindenki a jót és a rosszat is.Nem biztos, hogy attól kapod vissza, akitől tetted és az sem biztos, hogy ugyan olyan formában, de valahogy mindig visszaköszönnek a tetteid.Csak két példát had írjak, egy jót és rosszat:

Kicsi a konyhánk, nem nagyon férünk ketten, ezért mérgemben rászóltam anyámra, hogy ne legyen már láb alatt.(lányom nem hallotta)

Pár órával később lányom készült valahova a barátjával nagy sietve, én meg útjába kerültem és rám szólt, hogy miért vagyok mindig útba?Nem szokása ilyet mondani, akkor mondta először és át is futott az agyamon, hogy milyen gyorsan visszakaptam a sértést, így, "kerülő úton"...


Más:Van egy aranyos szomszéd bácsi, mindig ad annak valamit, aki segít neki valamiben.Egyszer én is segítettem.Nem ajándékért, csak úgy.Nos, én nem kaptam semmit.Elkönyveltem hát magamban, hogy talán nem vagyok szimpi a bácsinak.Pár nap múlva váratlanul megajándékozott egy festménnyel.Nem feledkezett el a segítségről:)


De volt már olyan is, hogy munkahelyi kollégámtól kaptam olyan sértéseket, amikkel régebben én bántottam meg valaki mást.


Szerintem a karma létezik és érdekes útjai vannak, az is biztos,De bármit is teszünk, az egyszer valahogy mindig visszatalál!

2011. szept. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
92%

cssak az első mondatot olvastam, arra pedig az a válaszom, hogy nem tudjuk milyen időszak alatt fognak majd a dolgok kiegyenlítődni.

Azaz ne akarj rögtön jól járni.

És Isten sem ver bottal....

2011. szept. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Norman87 válasza:
Szerintem nagyon is igaz az , hogy amit adunk azt kapunk!! csak a dolgokat nagyobb és összetetebben kell látnunk!! Az idő úgyis téged fog igazolni!! Majd ha pl megtudsz vmit annak a sorsáról aki megbántott, vagy olyat művelt veled amit ember nem gondolt volna!!! Hidd el mindenki megkapja azt amit adott!! és sokszor még rosszabb formába csak te arról már lehet h vajni keveset fogsz tudni!! De ha ez nyugtat hidd el mindenki megkapja azt ami jár neki!!!
2012. jún. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!