Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Lenézed a takarítókat?

Lenézed a takarítókat?

Figyelt kérdés

Kalauzokat

Eladókat

Kukásokat

Papokat

Zenészeket

Ápolókat.


Én nem a munka az munka.


2011. aug. 17. 13:30
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:

magánlakásokban takarítok, és mindegyik házigazda szeret, szívesen beszélget velem, ha otthon vannak, ha nincsenek otthon, kulcsot bíznak rám. kimosok, teregetek, mosogatok, nemcsak kádat, wc-t súrolok, porszívózok, felmosok. néhányan megkérnek, hogy ami tisztítószer elfogyott, vegyem meg, utólag kifizetik. nagyon sok ruhát, használati tárgyat, ennivalót kaptam már ajándékba, ez mellett a következő ezresig felkerekítik az összeget, amit kifizetnek.

nagyon megszerettem ezt a munkát, egyáltalán nem megalázó.

2011. aug. 17. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
21%

"vagy te talán kottából is tudod ezt magadtól hallani, nem kell előadó hozzá"


Ismerek két embert, mindkettő mestere a hangszerének, hegedűről és gitárról van szó. Az egyikük mérnök, a másik könyvelő. Remélem most már eljut a fakocka szerű agyadig, hogy miért vetem meg a zenészt, mint szakmát. Kell még magyarázzam tovább? Remélem nem.

2011. aug. 17. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
a kukásokat abszolút nem nézem le, szükségünk van rájuk, és ahol lakok, becsületesen, csendben dolgoznak. az esetek 98%-ában észre se veszem, mikor járnak nálunk. volt már, hogy a szemét tetejére valami ajándékot tettem nekik, aztán lecsuktam a kukát, hogy csak ők vegyék észre. állítólag van olyan házigazda, aki sört tesz a szemét tetejére, aztán a kukások otthon behűthetik maguknak.
2011. aug. 17. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:

Nme, nem kell magyarázni. Szerintem NEKED rossz ez a világszemlélet- tele előítélettel, megvetéssel, gyűlölettel. Jobbulást!

Maradok annál, nem vetek meg senkit, nem nézek le senkit. Szerintem így lehet megérteni a dolgokat,

a jelenségeket, a világot: előítéletmentesen, nyitottan, szeretettel.

Üdvözlet!

2011. aug. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
100%

Ha már lenézek valakit, az nem a munkája miatt, hanem a viselkedése miatt fordulhat elő.

Eladók közül például elviselhetetlen számomra az olyan, amelyik úgy néz rám, mint a rongyra, mert be merészelek menni a boltba, amivel megzavarom a nyugalmát, vagy épp a nyakamba lihegve követ és árgus szemekkel lesi, lopok-e? Mondjuk, emiatt inkább ideges leszek rá, nem pedig lenézem...

Viszont, nem egy olyan irodai dolgozóról tudok, aki szinte egész munkaidejében netezik, aztán délben több mint egy órán át ebédel, miközben jajgat, hogy mennyire elfáradt és ezért a nagy semmiért felveszi a fizetést, ami persze nem minimálbér.Az ilyen feleslege élősködőket, akik munka címszó alatt a feneküket meresztik , de van képük a zsíros fizetésért sorban állni, nos azokat mélységesen lenézem.

Nekem ugyan van három szakmám is, mégis dolgoztam takarítóként, mert épp az a lehetőség adódott.Nem volt valami üdvözítő.Az orvosok, akikkel egy osztályon dolgoztunk, nem ültek egy asztalhoz velünk, takarítókkal.Róluk is megvan a nem éppen pozitív véleményem és nem a munkájuk miatt, hanem azért, amilyen "emberek".Nekik elég indok volt, hogy takarító vagyok, azt persze nem tudták, hogy magas szinten érdekel több fajta művészet is és kedvelem a tudományos témákat, valamint tudok kulturáltan étkezni, akár csak ők :)

Egyébként több takarítót is ismerek és mindegyikük végtelenül pedáns, rendes ember, és bár nincs diplomájuk, sok mindenről el lehet beszélgetni velük is.

2011. aug. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
90%

Nem tudom hogy állt össze a lista.


A diplomás zenész akár öt évet is tanul egyetemen, a pap pedig hatot.


Aki általánosít az egyszerűen ostoba ugyanis minden ember más. Minden szakmában-hivatásban van számunkra kedves ember és kevésbé szimpatikus egyaránt.


Olyat nem lehet írni hogy a "takarítók" ilyenek vagy olyanok... Mert lehet közöttük pl. művelt,intelligens is, de nagyon ostoba is vagy lekezelő. Ugyanis ők is emberek.

2011. aug. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:

Vagy fogadd el a masik munkajat, hivatasat, vagy ne foglalkozz vele. Lenezni senkit nem szabad. Mindenkinek megvan az oka arra, hogy miert lett belole az, ami.

Mellesleg gyakran egy lelkiismeretes takarito tobbet er mint egy tulbuzgo "otletlada" aktakukac (nem vagyok takarito, se aktakukac a felreertesek elkerukese vegett:))

2011. aug. 21. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:

A munka az munka, őket nem nézem le.


Egyedül az erotika világában dolgozókat nézem le csak, ez zsigerből jön, erről nem tehetek.

2011. aug. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!