Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Lenézed a tanárok munkáját?

Lenézed a tanárok munkáját?

Figyelt kérdés

Sok helyen olvastam, hogy nagyon lenézett egy szakma ez.

ALáírom, hogy vannak olyan "tanárok", akik utálják csinálni, kitolnak a tanulókkal ott, ahol tudnak, de ez nem általános.

Mit gondoltok róluk ?


2011. febr. 21. 18:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%
Dehogy! Rengeteg tudást adnak át a diákoknak - optimális esetben! Le a kalappal! (Nyilván a gyerekverők kivételt képeznek. Náluk a kard által vész, ki kardot ragad elvet alkalmaznám!)
2011. febr. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez is ugyanolyan, mint minden szakma, van, aki jól csinálja, van, aki rosszul. Egy jó tanárt nem lehet lenézni.
2011. febr. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
47%
nincs rossz tanár, csak neveletlen gyerek.a gyerek sem rossz, csak a szülök nemengedik megnevelni.nemkell megütni csak csunyán nézz a gyerekre másnap apa,anya.bemegy és megveri a tanárt.nagyobb gyereknél már ö sajátmaga intézi el.a tanár nem szolhat mert még örülhet ha nemrugják ki ezért
2011. febr. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
44%

dehogy nincs rossz tanár.

van olyan tanár aki azért lesz tanár mert ez az egyetlen szakma ahol szabadon szadizhat és baszogathat egy nagyobb közösséget, akik nem szólhatnak vissza neki.az én tapasztalatom, h tanárnak az megy aki:

1.telejsen alkalmatlan más tudományos pályára

2.totális kisebbségi érzése van.

tisztelet a kivételnek persze.

Ez olyan mint sok pszichiáter maga is őrült.vagy sok gyermekgondozó pedofil.

a náci időkben a kápó volt kb. a megfelelője.

de lehet csak én utálom őket

2011. febr. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Én már kicsit felsőbb fokon nézem ezt a dolgot. Műszaki szakos egyetemista vagyok. Nálunk a legtöbb tanár, tanári diploma nélkül tanít, gyakorló mérnökként némi zsebpénzért. Némelyik előtt le a kalappal, felnézek rájuk, azt a nagyfokú tudást, amit ők megszereztek, gyakorolnak a mindennapokban olyan precizitással és jól tudnak átadni, hogy magam is ledöbbenek milyen egyszerűen megy az amúgy bonyolult dolgok megértése.

Aztán ott van a másik fél, akik szintén nem rendelkeznek tanári diplomával, ami viszont nagyon is meglátszik. Nincs érzékük a tanításhoz, alap dolognak vesznek olyan dolgokat, amikről a diákok 90%-a még csak nem is hallott előtte soha... Őket nevezném nem a "legszerencsésebb" tanároknak.

Aztán vannak, a matek, fizika, biológia szakos tanárok, valóban tanári diplomával, közöttük is akad jó és rossz, vagy is inkább jó és mégjobb... ők olyan elméleti anyagot próbálnak meg átadni, amit nagyon nem lehet szemléltetni, így megértem hogy nem könnyű, ezért is nem mondanám azt egyikre sem hogy rossz tanár. Talán csak nem találta meg a diákok nyelvét még.

2011. febr. 21. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Egyenenkent kell megitelni mindenkit. Minden szakmat vannak jol vegzok es rosszul vegzok. Ennek ellenere nem tartom veletlennek, hogy ez a nezet nem a mernokokrol, hanem a tanarokrol alakult ki. En - tobbek kozott - tanarkepzore is jartam es tenyleg van valamennyi igazsag abban a mondasban, hogy "aki nem tudja, az tanitja", ugyanis rengeteg olyan diak jar ilyen szakokra, akiket mashova nem vennenek fel vagy nem akarnak nehezebb szakkal (pl. mernoki, orvosi, jogi szakkal) kinlodni. 70%-uknak esze agaban sincs tanitani, csak sodrodnak meg sok az "eletmuvesz", aki csak ugy hobbibol jar egyes bolcsesz szakokra, ugyanis tudja, hogy ugysem tud vele elhelyezkedni (pl. cseh, torok meg hasonlo szakokon par szaz szot tanulnak az evek soran, azzal nem is lehetne tanitani).


Szoval mar a tanarkepzes is mas, es a diakok is eszrevettek, hogy sok olyan tanar van, aki egyszeruen nem lehet felnezni.

2011. febr. 22. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
akire*
2011. febr. 22. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem gondolom, hogy az megy tanári szakra csak, aki nem tud magával mit kezdeni. Meg a cseh, török szakon tanulók nagy részét azért gondolom érdekli, amit tanul, és belőlük sem feltétlenül lesz tanár, csak ha a mesterképzést elvégzik. Ezeken a szakokon meg egyébként is egy teljesen idegen nyelvet tanulnak meg, aztán irodalmat, törit, szóval nem nevezném kifejezetten büfészakoknak. Olyan tanárt pedig ritkábban látni, akinek nincs meg a tudása, mint olyant, aki szimplán nem tud fegyelmezni, nem tud bánni az emberekkel stb.
2011. febr. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

"Azért nem gondolom, hogy az megy tanári szakra csak, aki nem tud magával mit kezdeni."


Nem ezt mondtam, hanem hogy nagyon sokan igy vannak, nem mindenki azert. Vannak nagyon lelkesek is. Amugy ez elsokezbol tapasztalatom, hisz en is oda jartam, szoval itt nem arrol van szo, hogy igy gondolom, hanem ez igy van, de ezt majd amikor tanarnak kell menniuk ezeknek a diakoknak(mert fordito, tolmacs vagy akademikus nem mindenkibol lehet), nem fogjak hirdetni.


Persze, hogy a tanarokon nem veszed eszre, hogy nincs meg a tudasuk, hisz azert mas volt 10-20-30-40 eve is az oktatas. Meg szinte most kezdik a palyat azok, akikrol szo van. En meg raadasul a regi rendszerben vegeztem, mielott a targyak szamat toredekere csokkentettek volna a bolognai osztott kepzes kereteben. Az meg meg annyit sem er (de az nem a diakok hibaja).


A ritka nyelvszakokon vegzett ismeroseim pedig szeretnenek tanitani, de nyelvtudas hianyaban tudjak, hogy erre nem lesznek kepesek.

2011. febr. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Egyebkent en is nyelvszakos voltam tobbek kozott. Ha valakinek az az egyetlen szakja, nem kell megszakadni, az biztos.
2011. febr. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!