Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Lenézed a tanárok munkáját?

Lenézed a tanárok munkáját?

Figyelt kérdés

Sok helyen olvastam, hogy nagyon lenézett egy szakma ez.

ALáírom, hogy vannak olyan "tanárok", akik utálják csinálni, kitolnak a tanulókkal ott, ahol tudnak, de ez nem általános.

Mit gondoltok róluk ?


2011. febr. 21. 18:55
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Megnyugtató, hogy nem nézitek le őket, mármint a "vérbeli" tanárok.

Én is tanárnak készülök, amióta az eszemet tudom, ez szeretnék lenni.

2011. febr. 22. 16:34
 12/16 anonim ***** válasza:

Én sajnálom a tanárokat és nem értem hogy miért szerez vki azért diplomát hogy utána nettó 100.000ért dolgozzon.

Egy sima szakmával is meg lehet annyit keresni.

2011. febr. 22. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Valószínűleg, mert ezt szeretnék csinálni.
2011. febr. 22. 19:46
 14/16 anonim ***** válasza:

Anyukám tanár. Történelmet, oroszt tanított régen, most angolt és németet. Tehát újra elvégezte az egyetemet, mert az orosz nyelv keveseket érdekelt, aztán ugyanezt a némettel, és most angoltanár. Ebben rengeteg energiája van. A diákjai szeretik, bár szigorú. Én tehát tudom, hogy mikor munka után hazajön, még dolgozatokat javít, órára készül másnapra, a suliban megírja a naplót, néha hajnali ügyeletes. ilyenkor 6-ra kell menni. manapság ezt nem fizetik ki, régen fizették.


anya egyszer felháborodott, mikor valaki azt mondta neki, hogy a tanárok csak a nyári szünetért mennek tanárnak. szerintem ez nagy butaság. próbáljanak meg fegyelmet tartani 24 hülye gyerek között. nyáron táborokat szerveznek., arra akadályversenyt, programot, kirándulást szerveznek, maguk is túráznak a gyerekekkel. a tanároknak később kezdődik és előbb ér véget a nyári szünet, ilyenkor értekezletek vannak, amiken saját bevallásuk szerint nem sok értelmes történik, de be kell járniuk, stb.


anya próbálja kreatívra fogni a tanulást. múltkor saját költségén vásárolt minden anyagot (ezt többször megtette), és egy hatalmas nyuszit rakott össze keménypapírból, nem tudom minek.

az interneten idegen nyelvű dalokat keres, stb. azokból is tanít.

ha egy gyerekkel valami történik, pl. elesik és beveri a fejét, a felügyelő tanár felelőssége.

az osztályfőnököknek még több dolguk van.


néhány tanár korrepetál, ez nem oylan, mint a magántanítvány, hogy fizetik.

haloweenkor az angoltanárok az egész iskolát csak maguk díszítették fel (szülők segítettek anyagokat hozni otthonról, meg az angolos csoport) versenyeket szerveztek hozzá.


A farsang, a sulidisco, a tudományos nap, a rajzverseny, stb. a ballagás, az évnyitó, az iskola évfordulójára a kiállítás, a suliújság, az iskolarádió stb. sem magától szerveződik meg.


Idén sok suliban igazgatóválasztási mizéria is van.


Nem, sőt nagyon tisztelem a tanárokat, magam viszont sosem mennék annak.

2012. júl. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Ja, és a válaszom félreérthető lehet: nem dicsekvés vagy ilyesmi, csak nem olvastam el az előző válaszokat még ekkor, és le akartam szögezni, mennyi munkával jár a dolog, és hogy én, mint tanárgyerek mit látok.


"1.telejsen alkalmatlan más tudományos pályára

2.totális kisebbségi érzése van.

tisztelet a kivételnek persze.

Ez olyan mint sok pszichiáter maga is őrült.vagy sok gyermekgondozó pedofil. "


Ez elég nagy sztereotípia. A pszichológusok maguk is őrültek? Szerintem meg okosak, mert pl. az egyetemre elég magas a ponthatár. Az előfordulhat, hogy nehezen viselik a lelki terhet (mások baját viselik a vállukon, de nem mondhatják el senkinek, ezért jár sok pszichológus maga is pszichológushoz).


Sok gyermekgondozó pedofil? Persze, mert a pedofilok hol máshol találnak prédát? De nem úgy van az, hogy sok gyermekgondozó pedofil, hanem sok pedofil gyermekgondozó. Van különbség a kettő között, gondold át, és megérted.

2012. júl. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Harmonii válasza:
én nem nézem le, csak baromira sajnálom őket :S
2012. okt. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!