Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért nem szabad késsel enni...

Miért nem szabad késsel enni a halat?

Figyelt kérdés
Az Egy szerelem három éjszakája c. musicalben éneklik: "arra tanít az etikett, hogy a halat késsel sose edd.."
2007. júl. 6. 17:58
 1/7 anonim válasza:
100%

Mert csúszós, pikkelyes, lecsúszik a halról a kés, és beleáll a melletted ülő nyakába. Szerintem ebből a megfontolásból.

Persze tudjuk, hogy a halfilé pl. nem csúszós, de régen, amikor ezeket az etikett szabályokat hozták, még nem ettek ilyet.

2007. júl. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%

Ez is lehet egy szempont, viszont ha már el van készítve a hal (megsütve, roston, stb.), akkor már nincs rajta pikkely. Legalábbis én még nem láttam olyat, ahol a pikkelyét is megennék.

Én arra szavazok, hogy a sok szálka miatt. Ugyanis, ha késsel villával ennénk a halat, lehet, hogy nem vennénk észre olyan könnyen a megbújó szálkákat.

2007. júl. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%
jobb éttermekben van halvilla és halkés is
2007. júl. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
86%
A halkés lényege, hogy él nélkül készült evőeszköz, mely nem vágja el a szálkát.
2007. nov. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
93%
Halat késsel régen nem illett enni, amikor még az evőeszközök nem ilyen rozsdamentes fémekből készültek. Ez természetesen a tengeri halra vonatkozik, ez az illemszabály olyan országokból ered, ahol leginkább tengeri halat fogyasztanak.
2007. dec. 18. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
85%

A haltól az ezüst evőeszköz megfeketedik, ezért nem ették régen késsel a halat.

A mostani rozsdamentes eszközökre ez már nem vonatkozik, de az etikettben benne maradt. Mert az etikettben nem mindig csak logikus dolgok vannak.

2008. nov. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
32%
JELENLEGI ÉV FIÚK
2019. szept. 21. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!