Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Falun lenézik a Pestieket, és...

Falun lenézik a Pestieket, és Pesten lenézik a falusiakat?

Figyelt kérdés
Már több embertől is hallottam, hogy a falusiak lustának, meg nagyképűnek hiszik a Fővárosiakat, a Budapestiek, meg unalmasnak, tartják a falusiakat, akik semmihez sem értenek.
2011. júl. 19. 19:41
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
ja kb így van
2011. júl. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
82%

ja a pestiek azt hiszik h a csirke celofánban születik..


a falusiak meg szédülnek a betonon:D

2011. júl. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 EddieCivic4g válasza:
100%

Még emlékszem a tekintetekre szakközépben, egyetlen vidékiként az osztályban. Elég sok "pestinek" van itt nyaralója. Nos, érdemes megnézni, ősszel mit hagynak itt maguk után.

A másik oldalon viszont nagyon sok fővárosi ismerősöm van, ők nem nézik le a vidékieket. Szóval ez az emberektől függ inkább, nem attól, hogy városi, vagy vidéki.

2011. júl. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
ja, meg a szegények lenézik a gazdagokat, és viszont. Aki fikázni akar, talál okot.
2011. júl. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim válasza:
0%
nálunk is van egy vidéki az osztályomban és állandóan szivatjuk gimibe jött fel és elég furcsán viselkedik
2011. júl. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Kár izgulni, a budaiak is lenézik a pestieket, az óbudaiak pedig a budaiakat és a pestieket is.
2011. júl. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
40%

Győri vagyok és egyszer egy pesti megkérdezte, van-e a városomban bank...

Végülis csak a legnyugatiasabb városban élek, ami a legfejlettebb Bp. után ( de az is csak a nagysága miatt előz meg minket).


Szóval jah, én lenézem a pestieket... Kivéve anyámékat,mert ők is ott laknak (de amúgy erdélyi származású, szóval nem tőzsgyökeres). :)

2011. júl. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

haha legfejlettem Győr Bp után:D na lol

És Debrecen,Miskolc,Szeged,Nyíregyháza?

2011. júl. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó, jártál már Győrben?
2011. júl. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
mert mi van ott? a mai napig dinamikusan fejlődik bla-bla ezt mondják nyiregyre,debrecenre,pécsre,szegedre
2011. júl. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!