Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért hiszi sok vidéki ember...

Miért hiszi sok vidéki ember a pestieket nagyképűnek?

Figyelt kérdés

Én budapesti vagyok, de azt vettem észre, hogy nagyon sok vidéki úgy gondolkodik a pestiekről, mintha beképzeltek, önteltek lennének és lenéznék a vidéken élőket. Például..nemrég egy kis településen forgattunk a médiatanárunkkal egy filmet, iskolai feladat volt és a helybeli gyerekek az ottlétünk alatt nagyon furcsán néztek ránk. Beszólogattak, hogy "na, itt vannak a nagyképű pestiek" Ez miért van? Bár, én úgy vettem észre, hogy elég sok pesti el sem tudja képzelni, milyen vidéken az élet. Úgy gondolkodnak a vidéki emberekről, mintha ők valami másik bolygón élnének.

A véleményetekre lennék kíváncsi.

16/L


2009. aug. 7. 16:54
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

1, én azt vettem észre h ez a lenézés nem a tőzsgyökeres pestiekre jellemző, hanem inkább a felkapaszkodott réteg kiabálja aztán a lenéző szövegeket és veri a mellét h ő pesti ....

2, másrészt meg kell említeni, bizony hatalmas különbség van egy bp-i és egy pl alföldi élet között, mégha az nagyváros is, akkor is.egész más a mentalitás, más a gondolkodásmód és stb


Szóval nem egyszerű amit kérdezel, de mint jelenség valamennyire létezik, ezt kár tagadni.

Még hozzá teszem, bp-en belül is a budaiak egy jó része igencsak lenézi a pestieket, fpleg I-II. ker, és a helyzet az h ismét más eléggé az életmódjuk, tehát némi alapja ennek is van, még ha el is van túlozva.

2009. aug. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
65%
Az emberek általánosítanak. Sajnos.
2009. aug. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
mert nagyon sok pesti tényleg lenézi a vidéki "parasztokat".... én is tapasztaltam már....ez az előítélet visszafelé is igaz...a pestiek analfabéta parasztoknak hiszik a vidékieket, ezért lenézik őket, a vidékiek meg nagyképű bunkóknak tartják ezért a pestieket....persze sok sok kivétel van :)
2009. aug. 7. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
74%
azért mert a rengeteg pesti szó szerint lenéz minket,mintha ök a vatikánvan élnének.(persze vannak kivételek)sajnos nagyon sok iylen tapasztalatom van pestielkel,mivel szállodában dolgoztam sokáig,szinte mindig a velük volt gond.
2009. aug. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
95%

Mert sok pesti azt hiszi, hogy a vidéki ember az azér szegényebb, vagy azért él jóval szerényebb körülmények között, mert ő úgy akarja. Azt nem bírja sok pesti felfogni, hogy itt nincs annyi munkalehetőség, nincs minden sarkon tesco meg spar, nincs minden nyitva még sokszor este 9-ig se, és nem jár 5-percenként a helyijárat sem...És akkor a vidéki ember a hibás, hogy miért nem tud változtatni az életmódján...ááááá....


Amúgy én nem minden pestiről gondolom hogy nagyképű lenne, ott is van normális, biztos.....de a nyálasképű suhancokat nagyon nem birom, akik azt hiszik h lófrásálásból meg mcdonaldsból áll az élet....

Meg az is igaz, sok pesti tényleg azt hiszi h valami elvetemült parasztok élnek vidéken, meg kb. megrekedtünk a 18. században, pedig ez jó nagy hülyeség...

2009. aug. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen, persze. Elég zavaró az is, mikor mondjuk az osztályomban kicikizik azt a néhány vidékit...mert hogy ők akkor biztos "parasztok". Bár hadd tegyem hozzá, hogy néhány vidéki azért elég rendesen nem tud viselkedni nagyvárosban. Persze ez elég sok pestire is vonatkozik. Viszont azt még nem tapasztaltam, hogy a Budán élők lenéznék a Pesten élőket. Vannak különbségek mondjuk Rózsadomb és Kispest között..de azért Pesten is van jó néhány rész, ami igen előkelő.
2009. aug. 7. 18:07
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Hátmeg egyébként na, és a parasztokkal mi baj van? Bár ez már nem "pestiek vs vidékiek" kérdése, hanem sajnos az egész társadalom kicsit mellé van nevelve.....Nem tudom miért van ez az általános mentalitás, hogy a "paraszt" az valami negatív fogalom, mert csak egyszerű földműves, aki abból él....Az hogy vki tapló az jellem kérdése, azt inkább bunkónak nevezném, de az meg ott van az értelmiség között is, meg minden rétegben
2009. aug. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Vidéki vagyok, és nem gondolom a fővárosiakat nagyképűnek. Vannak pesti ismerőseim, jóba vagyok velük, kedvesek, ők semmiképp sem nagyképűek:) Nyilván vannak olyanok is, akik lenéznek "minket", vidékieket, szerencsére ilyennel még nem találkoztam. De ahogy sok pesti előítéletből vidéki parasztnak gondol minket, így sok vidéki gondolja a pestieket pesti bunkónak, ez van. Általánosítás mind2 fél részéről.
2009. aug. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

valami miatt bennük van kisebbrendűségi érzés, hozzáteszem alaptalanul. és ezzel kompenzálják, hogy megpróbálnak lenézni minket. (de mi se általánosítsunk, nem minden vidéki ilyen. de vannak, mert én is tapasztaltam)


egy pesti lány... (aki tulajdonképpen budai :) ) és nem nézek le senkit és nem tartom többre magam másoknál

2010. márc. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én Nyugat-Dunántúli vagyok, jártunk Budapesten osztálykiránduláson, minket is ért atrocitás egy városban közlekedő buszon. AZ ILLETŐ EGY IDŐSEBB NÉNI VOLT !!!! nem holmi tizenéves.

Ugye utaztunk a buszon a táskáinkal, a néni meg megkérdezi az egyik osztálytársamat hogy kirándulunk-e? Ő azt mondta hogy igen. Aztán megkérdezte a "hölgy" hogy honnan jöttünk, hová valósiak vagyunk. Az osztálytársam megmondta hogy vas megyéből, erre a nő annyit mondott :"hát láccik...". Azért én is hallottam egyet s mást hogy sok pesti(tisztelet a kivételnek) elég nagyképű és lenéző, de szerintem egy embert nem az határozza meg hogy melyik vagy mekkora városban él/született. Sajnos sokan észrevették már a kirándulás során hogy rengeteg ember úgy nézett ránk mint valamilyen "soha nem látott" dologra, mint valami nemkívánatos idegenre, persze it is volt rengeteg kivétel.

Ezt tapasztalatból mondom, de ismerek nagyon kedves és barátságos pesti embereket is, úgy hogy általánosítani nem fogok.:)

2010. aug. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!