Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Illik nem öltönyben menni...

Illik nem öltönyben menni államvizsgára?

Figyelt kérdés

Jövőhéten államvizsgázom és semmi kedvem sötét öltönyben mászkálni ilyen kánikulában...

Az elképzelésem egy elegáns( nem fehér ) ing + elegáns világos ( nem öltöny) nadrág + elegáns cipő. végtére is nyár van ...

Meg szerintem végül is nem előírás az öltöny, csak senki nem kérdőjelezi meg, hogy máshogy is meglehet jelenni.

De azt sem szeretném, hogy ezzel egyből leírjam magam, hogy nem adom meg a tiszteletet.

Szerintetek mik a lehetőségek?

Azért stresszelek ezen ennyit mer öltönyben nagyon kényelmetlenül érzem magam, nem beszélve arról, hogy teleizzadom. Egy kényelmesebb öltözék sokat járulna hozza, hogy összeszedettebb legyek .


2011. jún. 23. 13:55
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
100%

A jó megjelenés alapfeltétel a vizsgabiztosoknál.

Bármennyire is meleg van,öltönyt javasolok.Jó első benyomást keltesz majd.Szerintem sokak így vannak vele!

2011. jún. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 napietus ***** válasza:
100%
inkább vegyél fel egy nyári öltönyt, meg a zakót elég a vizsga idejére felvenned (bent hűvösebb lesz remélhetőleg). ez pont egy olyan alkalom, amire öltönyben KELL menni.
2011. jún. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Sajna, ki kell bírnod azt az egy napot.
2011. jún. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
És, ha öltönyben mész, csak nem veszed fel a zakót, tehát marad a öltöny nadrág és az elegáns ing, nyakkendő? Most voltam államvizsgázni, sok fiú jött így. Persze nem tudom milyen az elengáns nem fehér inged az elengás világos nadrágoddal, csak aztán nehogy úgy nézz ki, hogy már csak a szalmakalap hiányzik a fejedről.
2011. jún. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem előírás a kettes sem. Nem tanították meg neked, hogy a jegy össztétele: 50% megjelenés, 40% szerencse, 10% tudás?
2011. jún. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

De szerintem ez baromság!

Elegancia nem = fekete nadrág/zakó , fehér ing .


Na szóval valahogy így néz ki az ing :

[link]


és ilyesmi lenne hozzá a nadrág:


[link]

2011. jún. 23. 14:48
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem, ez a nadrág nem alkalmas.


Sorry, bármennyire is kötöd az ebet a karóhoz, a véleményem az, hogy öltöny-ing, és ha nagy meleg van, engedélyt lehet kérni a zakó levételéhez, ha pl. a vizsgabizottság is így tesz...

Ha nem, akkor meg azt a 20 percet kibírod zakóban. Amíg várakozol, majd leteszed.

2011. jún. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 napietus ***** válasza:
100%
az ing nekem személy szerint nem tetszik, de divatos, ahogy a nadrág is. tökéletesen megfelel például ha egy esküvőre mész, vagy más társasági eseményre. de államvizsgára nem való, ahogy pl. a szmoking sem.
2011. jún. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki utálja, de kell.

Mielőtt bemész a terembe felveszed, és amikor leülsz a székbe filózni akkor meg leveszed mint írásbelinél. Feleléskor ismét fel, de túlélhető, nem halt még bele senki. Ha szerencséd van fullra bekapcsolnak valami klímát, képzeld el, hogy az asztal túloldalán egész nap öltönyben ülnek.

2011. jún. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Húvazze, ha jót akarsz megelégszel a fehér inggel. Még azt hiszik, hogy az emberi jogok egyik jeles képviselője vagy.
2011. jún. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!