Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mikor illik a fiúnak előre...

Mikor illik a fiúnak előre engedni a lányt az ajtóban?

Figyelt kérdés

Az alapelv ha jól rémlik annyi, hogy ha biztonságos helyre megyünk be, akkor a lány menjen előre, ha veszélyes/ismeretlen helyre, akkor a fiú.


Én pl mikor a házba(belső udvarba) majd a lakásba megyek be, akkor előre engedem a lányt, de mikor ki megyünk a lakásból/házból, akkor előre megyek.


De gondolom ez nem mindig egyértelmű hogy mi a veszélyes és mi a biztonságos. A felek ezt máshogy ítélhetik meg. Vajon ezt mennyire könnyen értik félre a lányok, hogy esetleg valaki féltésből nem akarja őket előre engedni, holott a lány azt gondolná hogy illene őt előre engedni és ezért udvariatlannak találja a fiút, (azaz teljesen félreérti a gesztust)?


2011. máj. 1. 17:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Én lány vagyok, és igazából úgy tudom, hogy vendéglátóhelyekre a pasi megy elől (úgy magyarázta ezt egyszer valaki, hogy ha esetleg verekedés van bent, akkor ne a nőhöz vágják a sörös üveget), de egyébként mindig a nő. Legalábbis én személy szerint jobban szeretem, ha előre engednek, kis dolog ugyan, de én mindig örülök neki.

25

2011. máj. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
42%
ha megakarod nézni a fenekét
2011. máj. 1. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A te meggondolásod lényegében helyes. Ha kétséged van, akkor kérdően szólsz a lányhoz:"Előremegyek, jó?"
2011. máj. 1. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
84%
Az első jót írt. Viszont amit kevesen tudnak, a lépcsőn is a férfi megy előre.
2011. máj. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Így van, ahogy első írta, viszont én azt nagyon nem szeretem, amikor nehéz ajtót kell kinyitni, és úgy engednek előre. Nem vagyok egy gyenge lány, de ne nekem kelljen már a nehéz ajtót nyitogatni a fiúk előtt, ha egyszer úgy is ott vannak. Akkor inkább menjen a fiú előre, és tartsa meg az ajtót nekem.
2011. máj. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"Nem vagyok egy gyenge lány, de ne nekem kelljen már a nehéz ajtót nyitogatni a fiúk előtt, ha egyszer úgy is ott vannak."


Hagyni a nőt kinyitni egy (nehéz) ajtót, azzal az érvvel, hogy udvariasságból előre engedjük, kifejezetten udvariatlanság.

Nem mintha engem zavarna, ha nekem kell nyitni az ajtót, de ha azt hiszi, hogy ő épp udvarias, az elég ciki. :)



Ha kifele nyílik az ajtó (amerről vagytok), akkor egyértelmű, hogy a férfi nyitja, ha befele és tényleg nehéz ajtó (tehát nem tudja kinyitni fél kézzel, téged előre engedve), akkor inkább kicsit előre menve, félig átlépve a küszöböt nyisson ajtót, minthogy látványosan "udvariasan" előre engedje szegény nőt ajtót nyitni.... :)

2011. máj. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindannyiótoknak a válaszokat!


Hadd kérdezzek még rá erre a lépcsős dologra, mert tényleg én sem tudtam erről:

le és felfelé is a férfinak illendő elől menni?

2011. máj. 1. 20:56
 8/11 Bretso ***** válasza:
100%
Lépcsőnél, ha jól emlékszem felfelé megy előre a nő (hogyha esik a férfi elkapja), ugyanezen az apropó alapján megy lefelé előre a férfi, bár erre jelenleg nem mernék megesküdni. Ha érdekelnek az ilyen, és hasonló szabályok, akkor ajánlom Sille István: Illem, protokoll, etikett című könyvét.
2011. máj. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én írtam utolsóként az előző kérdésedhez is ha minden igaz. :) Nem igazán vagyok egy ijedős lány, de azért mégis csak szeretem, jól esik, ha egy férfi megáll az ajtóban és előre enged. Vagy ahogy előttem is említették, ha lengő ajtónál bemegy előttem, akkor megfogja amíg bemegyek, ilyesmik.

Ha mindenképpen te szeretnél előre menni, ki lehet hozni azt jól is, pl bemész, fogod az ajtót, megvárod amíg bejön, majd becsukod az ajtót utána, de azért én az esetek 99%-ában szeretem ha előre engednek, és kifejezetten bunkóságnak tartom, ha egy srác bevág elém szinte félrelökve engem. Sosem jegyeztem még meg senkinek, hogy ez véleményem szerint illetlenség, de azért nem felejtem el. :)

Az egyetlen hely, ahova jól esik egy erősebb egyén után belépni, az mondjuk kocsma/szórakozóhely. Máshol nem tartom kifejezetten indokoltnak.

2011. máj. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Az említett könyvet be fogom szerezni :)


(Másodjára is) kedves Utolsó! Örülök hogy ilyen részletesen leírtad a véleményed :) Elsőkézből jó hallani mi esik jól nektek :)

2011. máj. 1. 22:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!