Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Min alapszanak az olyan...

Min alapszanak az olyan jellegű etiketti előírások, mint pl. a nőt előre kell engedni, fel kell segíteni rá a kabátot, stb?

Figyelt kérdés

Tehát ezek a szokások miért alakultak ki?

Ui.: Ne oltsatok be nagyon, mert jómagam is nőnemű vagyok (tehát nem azért írtam ki a kérdést, mert férfiként megerőltető számomra kinyitni a nők előtt az ajtót). Egyszerűen csak érdekelne a dolog.


2011. jún. 12. 20:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Először is csapdába csaljuk!A kedves-udvarias modorral.Aztán-meg.......!
2011. jún. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A férfiak találták ki,hogy a nők azt higyjék milyen figyelmesek:) 30/F
2011. jún. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Vegyél egy illemtankönyvet, abban le van írva. Én mindet felsorolni nem fogom.

De például a nőket is az ajtón csak kifelé kell előreengedni, befelé a férfinak kell előre menni! Ez pl. azért alakult ki, mert új környezetbe érnek, ha nem tetsző a közeg, vagy bármi gáz van, akkor a férfi szembesüljön vele először (ő kapja az első pofont pl. ha épp bunyó van).

Ezeknek a zöme még a középkorban alakult ki.


Na de mindet tényleg nem lehet elmondani. Ahogy írtam: itt úgy sem fogsz mindenre választ kapni. Szerezz be egy IGÉNYES, minőségi illemtankönyvet, ami a kialakulásukkal is foglalkozik és ott megtalálod a válaszokat.

2011. jún. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
77%
Azon alapszik, hogy a gyengébbet meg kell védeni. Tovább lásd a fenti Válaszoló ajánlásait.
2011. jún. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mindegyik szokásnak van háttere.

Pl. a nők azért sétálnak a férfiak jobb oldalán, mert régen a kardot a bal oldalon hordták, így mikor hirtelen kellett elővenniük a fegyvert, szabad volt azon oldaluk.

2011. jún. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Látom, az első két válaszoló roppant humoros kedvében van.:D Amúgy az ő kommentjükben is lehet valami.:D

Az ajtósat még értem is, eddig is tudtam, de arra a kérdésre még mindig nem kaptam választ, hogy kifelé miért a nőt kell előre engedni (?).

A "gyengébbet meg kell védeni" pedig szintén csak az ajtósat magyarázza meg, de pl. a kabátosat nem.

A jobb oldalos szokást ecsetelő komment tartalma érdekes, bár ezt is tudtam.:D

De azért köszönöm a válaszokat!

2011. jún. 15. 18:55
 7/7 anonim ***** válasza:

Kifelé azért engeded a nőt magad elé, mert képletesen szólva fedezed az elvonulását. Érted? A férfi olyan mint a hadvezér a csatában: elsőként lép a harcmezőre (be az ajtón) és utolsóként hagyja el a harcmezőt (ki az ajtón). Vagy mint a kapitány a süllyedő hajót!

Ez ebből alakult kit!


Na de mondtuk, hogy mindet nem tudjuk leírni: ezért vegyél egy jó könyvet ezzel kapcsolatban!

2011. jún. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!