Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » LED pozíciófényre milyen...

LED pozíciófényre milyen előírások vonatkoznak pontosan a KRESZ szerint?

Figyelt kérdés
Vette, egy LED poziciós fényt, amely rendelkezik E11 jelöléssel. Azt tudom, hogy a nappali menetfényre mik a kitételek, de pl. a pozíciós fénynek is le kell kapcsolnia, ha felkapcsolod a tompítottat?
2011. szept. 22. 18:09
 1/5 anonim ***** válasza:
89%
A KRESZ nem foglalkozik ilyesmivel.
2011. szept. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
67%
úgyis meghúznak érte... leszarják hogy jobban akarsz látszódni az úton
2011. szept. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
De az E jelessel is megvághatnak?
2011. szept. 23. 08:26
 4/5 anonim ***** válasza:
Itthon tökmindegy, hogy milyen jelölésed van. A szempont, a mellméret, hogy hogyan mosolyogsz, volt-e előző éjszaka szex a közúti rendőrnek, stb... Az hogy az általad beszerelt termék egyébként az EU szabványainak tökéletesen megfelel, azt ebben az országban leszarják. Én rendeltem e-bay-ről mezei helyzet jelző helyére tehető LED-et a kocsiba. amikor megkérdezte a rendőr, hogy mi az közöltem velem, hogy mióta nálam a kocsi a lámpáival nem kellett foglalkozni, én jóhiszeműen használtam abban a tudatban, hogy minden rendben, hiszen a lámpa akkor világít mikor bent ülök, akkor meg ugye nem látom a fényforrást. Mivel a modern autók lámpáiban az izzócserét szakembernek kell végezni, neked nem kell hozzá érteni, és izzókészlet sem kötelező tartozék, és mivel helyzetjelzőről van szó nem is kötelezhet a helyszíni cserére, mivel pótolod a tompítottal. Így tovább kell engednie.
2011. szept. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem van az autómon szintén "e" minősítéses 2 éve használom kb. és még soha egy rendőr se kötött bele én tompított helyett használom szerintem nappal ez jobban is látszik a tompítottnál.Én úgy kötöttem be ahogy a DRL-re vonatkozó előírások azt előírják tehát igen tompított kapcsolásakor lekapcsol, valamint csak gyújtásal működik a helyzetjelzőtől függetlenül.De azért a biztonság kedvéért műszaki előtt le fogom venni.
2011. szept. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!