Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Az idősebbekket mindig előre...

Az idősebbekket mindig előre illik engedni?

Figyelt kérdés

Jelenleg nem a kontyos-kendős öregasszonyokra, és bottal járó idős bácsikra gondolok, hanem az olyan 40-50 körüliekre (akik, szerintem, ha egészségügyileg rendben vannak, nem olyan "öregek").

Ugyanis, ma nagyon mérges voltam, mikor a villamosnál vártam a tömegben, hogy fölszállhassak, és elém vág egy negyvenvalahány éves nő, pedig láthatta, hogy egy ideje én is sorban állok.

Ez elvileg így lenne természetes?

24/N


2011. ápr. 15. 09:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Elévágni valakinek udvariatlanság. A nő udvariatlan volt. Illik előre engedni őt az ajtóban pl, egy lakásban.

A sorban állásra ez nem vonatkozik. Ott csak azt illik előre engedni, akinek tényleg nehezére esik állni, tolakodni: kisgyerekes, tényleg agg, gipszelt lábú, nagy hasú kismama, kisgyerek.

Te udvariasan jártál el, a nő meg udvariatlanul.

Egyszerűen csak furakodott.

Ebben a környezetben ti egyidősnek számítatok. Más, hogy egy teremben pl, őt mutatnád be előbb, vagy ilyesmi.

2011. ápr. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az elsőnek igaza van.

Ez érvényes arra is, ha pl. egy kisebb üzletből te kijössz, ő meg bemenne, ekkor neki kéne előre engednie téged, mivel te kifelé igyekszel.

Logikus és az etikett szerinte is az elfogadható magatartás.


Ahogy járműről leszállásnál-felszállásnál is a leszállóé az elsőbbség, kortól és egészségi állapottól függetlenül.


A kor nem mentség mindenre, főleg nem, ha valaki csak középkorú.


Ne húzd fel magad az ilyeneken, sajnos sokan vannak, de nem éri meg foglalkozni velük.

Én is igyekszem inkább azokat megjegyezni, akik még emlékeznek az udvariassági szabályokra. :)

2011. ápr. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ezeket jó tudni.:-) Köszönöm a válaszokat!
2011. ápr. 15. 12:31
 4/4 anonim ***** válasza:
Ilyenkor hangosan de udvariasan, megszolalsz, hogy "elnezest, de en is itt varok, en voltam a kovetkezo". Legyen ez villamosnal, uzletben, stb.
2011. ápr. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!