Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A hölgyeket illik előre...

A hölgyeket illik előre engedni, de tudtommal vannak kivételek. Melyikek ezek?

Figyelt kérdés

pl. kocsmába a férfi megy be elsének. kocsmából kimenet már a hölgy megy elő?

a pizzeria is ilyen "kivétel"? és még vannak ilyenek?


2010. nov. 9. 19:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%
Én úgy tudom, hogy a férfi megy előre, aztán bentről tartja az ajtót a nőnek.
2010. nov. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Általában akkor szokott előre menni a férfi, ha új helyen (étteremben) járnak.


Ui.: Nem melyikek, hanem melyek.

2010. nov. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

bocsi, melyek xD

pl. elmennék a barátnőmmel egy étterembe, ami számomra ismert, de a lány még nem járt ott. ilyenkor mi van?

2010. nov. 9. 20:04
 4/13 anonim ***** válasza:
24%
ugyan kérem ... ne legyünk már ilyen formálisak ....
2010. nov. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ahol elképzelhető a késdobálás, ott a férfi megy elől(étterem, kocsma stb.

Tehát, ahol kellemetlen lehet a nőnek, ott a férfi megy elől. Pl. belépni egy hivatalos helyiségbe, ahol minden szem rá irányul.

2010. nov. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
67%
Ha jól emlékszem a lépcsőn is a férfinak illik elöl menni.
2010. nov. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha befelé nyilik az ajto ott megy elöre a férfi.én igy tudom.
2010. nov. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
76%
Lépcsőn tuti nem a férfi megy elöl, mert ha megbotlik a nő, akkor el tudja kapni.
2010. nov. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
93%
Minden helységbe a férfi megy be elsőnek. Ez a középkorból ered, mert akkoriban elég gyakran előfordult, hogy verekedés tört ki. És ha repül ugye a szék, akkor az inkább a pasit találja telibe, ne a nőt. Ugyanezen okból kifolyólag kifelé a nő ment előre és a férfi maradt hátvédnek hátra. Érdekesség lehet még illemtanból a kabát lesegítése és feladása. Természetesen a nőről kell először lesegíteni a kabátot, ha valahová megérkeznek. Viszont ha távoznak valahonnan, akkor először a pasi veszi fel: őrá süljön rá a meleg helységben a kabát, ne a nőre.
2010. nov. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
87%

jahajjj!

nekem volt egy elég nyomorék ismim, próbált nekem imponálni, és előreengedett, mikor mentünk be a kocsmába. :D


az előttem írók nagyjából elmondták a lényeget, biztos ami biztos, ha valami vendéglátó helyre mentek, akkor a fiú legyen elöl, hátul a lány.

kifelé sztem a nőt kell előbb engedni, kivétel ezalól olyan környék, ahol sok a gázos alak.

2010. nov. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!