Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Feleséget is szokás előreenged...

Feleséget is szokás előreengedni az ajtóban?

Figyelt kérdés
Úgyértem, hogy az termsézetes, hogy előreengedi a férfi a hölgyeket, de ha már házsságban vagy jegyben járnak akkor is? Elvégre ott már a férfi mint a család fejének szokás előbb bemenni.
2011. máj. 31. 14:48
 1/8 napietus ***** válasza:
100%
persze, így illik. aki a feleségét/édesanyját/lánytestvérét/lányát nem engedi előre, az le is vizsgázott. még édesapám is előreenged az ajtóban, papát idős kora miatt engedem előre én.
2011. máj. 31. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 napietus ***** válasza:
100%
sőt, a család többi nőtagja is (meny, anyós, sógornő) ugyanígy, hiszen mindannyian nők.
2011. máj. 31. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az etikett szerint ha bementek valahova, mindig a férfi megy előre, hogy "felmérje a terepet", megnézze, hogy nem fenyeget-e veszély. Nincs-e tömegverekedés, késelés stb. És ha ezekről megbizonyosodott, akkor beengedi a hölgyet is. Kifelé viszont előre kell engedni a hölgyet, akármilyen viszonyban vagy vele és akármilyen rokoni szál fűz hozzá.
2011. máj. 31. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 napietus ***** válasza:
100%
harmadik, igazad van, NYILVÁNOS helyre természetesen a férfi megy előre. de gondoltam ez egyértelmű :) épületen belül pl. egy irodában vagy családi házban viszont mindig a nő megy elöl, kifelé is, befelé is.
2011. máj. 31. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Rendben, már értem, köszönöm a válaszokat:)
2011. máj. 31. 15:07
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"épületen belül pl. egy irodában vagy családi házban viszont mindig a nő megy elöl, kifelé is, befelé is."

Jogos. :)

2011. máj. 31. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
17%
Vannak szpeci kivételek is. Elaknásított terepen mindig a nő megy elől !!
2011. máj. 31. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak étterembe és hasonló helyekre megy a férfi előre. És azért hogy felmérje a terepet nem e dobálnak kupával vagy esetleg verekedek-e. :-D
2011. jún. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!