Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A magukat feministának valló...

A magukat feministának valló nők, hogyan viszonyulnak a Nőnaphoz?

Figyelt kérdés
2011. márc. 10. 08:39
 1/9 anonim ***** válasza:
Én személy szerint közönyösen. :D
2011. márc. 10. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok feminista, de engem így sem érdekel. Újabb halál felesleges ünnepnap.
2011. márc. 10. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Engem itt mindenki "feministázni" szokott,ha az igazamért kiállok, de én nem tartom magam annak. Amúgy közömbösen. Nem tartom, de nem zavar ha valaki felköszönt.
2011. márc. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Feleslegesnek tartom. Kicsit olyan érzés, mintha 30 ember sikítva körbeugrálna, hogy gratulálnak a barna hajamhoz. :D Meg semmi értelme,hogy Béla elviszi Mancikát mükörmöshöz,ha másnap ugyanúgy nekiveri részegen :D
2011. márc. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Milyen érdekes, pedig pont a feministák miatt találták ki a nőnapot :) Szóval nem felesleges, hanem azt mutatja, hogy becsülik azt, amit tesznek.

De ma már bármit mondhatsz, mindenki csak húzza az orrát.

2011. márc. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A nőnap szoci ünnep, a dolgozó nők napja. Nem vagyok feminista és nem szeretem.


Magyar hagyomány szerint Gyümölcsoltó Boldogasszony napját kellene ünnepelnünk, március 25-én.

2011. márc. 15. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Ezt csak addig tudod ilyen biztosan,míg utána nem nézel az interneten.Aztán már jóval ködösebb az eredete.

Amúgy köszönöm a válaszokat,a kérdést egy másik "inspirálta":

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__egyeb-ker..

2011. márc. 15. 11:57
 8/9 anonim válasza:
Már nem is csodálkozom ilyen szövegeken, de világos, hogy fogalmatok sincs mi az, hogy feminista! A mozgalom nélkül minden mai "modern" nő otthon ülne a gyerekekkel, szavazati, tanulási, munkavállalási, pénzkezelési jog nélkül, férje vagy egy férfirokon gyámságára bízva, teljes erkölcsi és gyakorlati rabságban!!!! A "singli" vénlányokra meg egyenesen katasztrófális sors várna - ahogy a régi regényekben olvassuk. Sajnos "divatos" tévedés, hogy a feminista férfigyűlölő, önző amazon - valójában csupán egyenlő jogokért harcol. Sajnos egy nő mai napig kevesebbet keres ugyanolyan értékű munkáért, viszont a házimunka és gyermeknevelés többszöröse nehezedik rá. Szerintem azt kijelenteni, hogy "Nem vagyok feminista" inkább szégyen, mint érdem. Ez a jogainkért harcolók (nők és férfiak karöltve) küzdelmeinek semmibe vevése. A Nőnap csak egy halk "köszönöm" a társadalom részéről, hogy megbecsültek, nélkülözhetetlenek vagyunk.
2011. márc. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Elöszöris az alapkérdésre válaszolva:

egy úgynevezett "feminista politikus hölgy" azt nyilatkozta a rádióban a nemzetközi nönapon, hogy szégyen az, hogy nönapot kell ünnepelnünk. A nöket minden nap megérdemelné az ünneplés, mert az egyik elöttem szólóhoz hasonlóan én is ugy gondolom, hogy amíg a nök dolgoznak (kényszerülnek), miközben gyereket szülnek, nevelnek, háztartást vezetnek (fizetés nélkül) stb... hadd ne soroljam; ugyanakkor a munkájukért kevesebb fizetést kapnak, mint az ugyanazon munkáért a férfiak.

Másik dolog: nemcsak a nöknek van ünnepnapja, hanem például a termésnek, a kéménysepröknek, a fogápolásnak, vagy éppen a víznek is.

Mindez nem azt jelenti, hogy csak aznap kell ünnepelnünk.

Az ilyenfajta ünnepnapok a figyelemfelkeltésre valóak.

Èn az Èdesanyámnak anyák napja nélkül is viszek virágot; a vízzel a víz napja nélkül is spórolok.....stb.

2011. ápr. 10. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!