Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A buddhisták hogy viszonyulnak...

A buddhisták hogy viszonyulnak a tetováláshoz?

Figyelt kérdés

Szeretnék elmélyülni a buddhista tanokban és ha úgy alakul, szeretnék szerzetes lenni. Viszont van pár tetoválásom, semmi durva dolog ( virág,galamb és egy idézet). Ha jól tudom a keresztények tiltják a tetoválásokat. A buddhistáknál hogy van ez?

Köszönöm a válaszokat.


2011. máj. 28. 21:53
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
A test módosítását nem tiltja a vallásuk, ne hasonlítsd őket a bolond keresztényekhez.
2011. máj. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Így:

[link]

2011. máj. 30. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

"Ha jól tudom a keresztények tiltják a tetoválásokat."


Rosszul tudod. Ahogy a bolond első válaszoló is rosszul tudja.

A zsidók tiltják, Jézus azonban semmiféle tiltást nem fogalmazott meg a tetoválással kapcsolatban.

Maga Szent Pál mondja, hogy: semmi sem bűnös önmagában, csak ha azzá teszik. Önmagában egy tetoválás sem bűnös és nem tiltott dolog.

Én is keresztény vagyok, és teletetovált (nem Jézus képekkel), és senki nem mondta még senki sem nekem, hogy bűnös ember lennék ettől.

Ennyit erről.

2011. máj. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Még annyit:

A legelső keleti őskeresztények is tetováltak voltak, így jelölték meg önmagukat. A legtöbbjük a homlokára tetováltatott keresztet.

Mindebből láthatod, hogy akárki is mondta, de jól átvert, amikor azt mondta neked, hogy a keresztényeknél ez tilos lenne.


(Előző voltam).

2011. máj. 30. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

“Ne vagdaljátok be testeteket halottért, és ne végezzetek magatokon tetoválást. Én vagyok az Úr!” (3 Mózes 19:28)


Emiatt gondoltam,hogy tiltott dolog,bár én nem vagyok nagy biblia tudós és a keresztény vallást sem ismerem túl jól. Akkor bocsi,hogy hülyeséget írtam,és köszönöm szépen még egyszer a válaszokat.

2011. máj. 30. 19:36
 6/7 A kérdező kommentje:
Ja,még valami: nem mondta nekem senki,én valamiért mindig is úgy tudtam,hogy a testmódosítás nem túl elfogadott dolog,de nem tudom honnan vettem :)
2011. máj. 30. 19:37
 7/7 anonim ***** válasza:
Magándolog a módosítás, aki nyílván vallásos az kimarad ebből vagy nem hisz Istenben mint ahogy én sem.
2011. máj. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!