Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A Japánok, hogyan viszonyulnak...

A Japánok, hogyan viszonyulnak az idegenekhez?

Figyelt kérdés
terveim között szerepel hogy kiköltözzek japánba, csak azért nem ártana tudni, hogy mégis mennyire fognak ott utálni? valaki segíthetne ha tudja:d
2011. ápr. 26. 18:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Mi vagy te, Alien vagy Predator? :D Csak mert az Alient jobban utálják.
2011. ápr. 26. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Régen nagyon xenofóbok voltak. XVIII-XIX. század környékén ha a partjaikra vetődött egy európai hajótörött, azt gyorsan elásták (élve), aztán elfelejtették, hogy egyáltalán ott volt.


Ma már vendégszeretőnek mondhatók. Ha képes vagy alkalmazkodni a mentalitásukhoz, akkor komolyabb bajod nem lesz.

Általában inkább amolyan jóindulatú lenézéssel szemlélik a világot, de többnyire nem ellenségesek.

2011. ápr. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Bocs nem tudok segíteni két különböző dolgot írhatok.Személyes tapasztalatom,hogy a Japánok a legkedvesebb legvendégszeretőbb emberek a világon.Talán azért látom így mert én nem költöztem oda csak látogatóban voltam.A másik amit mindenhonnan hallok,hogy rasszisták és idegengyűlölők lehet ebben is valami mert annak ellenére,hogy a legjobb heyl a világon alig élnek ott külföldiek kb a lakosság 99%-a japán a többi egyéb sárga.Állítólag nem-ázsiaiakat el sem tűrnek maguk között.Azt meg tudom,hogy talán a világon a legszigorúbbak a bevándorlási törvényeik,nagyon nehéz ott állampolgársághoz jutni nem is tudom,hogy akarsz odaköltözni.Szóval döntsd el kire hallgatsz sajnálom,hogy nem tudtam jobbat írni.
2011. ápr. 26. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Személyes tapasztalatom nincs de amit hallottam, hogy nagyon kedvesek és vendégszeretőek, amíg csak turista vagy ott. Ha már oda is akarsz költözni akkor a viselkedésük ennek az ellentéte.
2011. ápr. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A vízum kiadása Japánban a szegényebb ázsiai országokból bevándorlók miatt szigorodott meg. Sok vietnámi, tajvani, dél-koreai ember él Japánban.

Nem fajgyűlölők, de távolságtartással kezelik a nem japánokat (tehát a többi ázsiait is). Ha megérted a szokásaikat, beilleszkedsz az ottani életritmusba, nem lesz problémád.

2011. ápr. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Attól is függ, melyik részére költözöl, Tokióban rengeteg külföldi van, ott észre sem vesznek. Például északon viszont kevés a fehér ember, nagy valószínűséggel amerikainak fognak nézni, őket pedig nem szeretik. A magyarokat az átlagos japán ember szereti/közömbös iránta, de az nincs rád írva, hogy nem vagyok amcsi.


Hogyan (milyen jogcímen) szeretnél kiköltözni ezek közül?

[link]

2011. ápr. 27. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
ápolónőnek tanulok és szeretnék a szakmámban maradni:d szóval nekem a working visa kellene azon belül pedig a medical services
2011. ápr. 30. 11:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!