Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A hívő keresztény lányok/nők...

A hívő keresztény lányok/nők hogyan viszonyulnak a szexualitáshoz?

Figyelt kérdés

Meg úgy általában a szerelemhez és az emberi érzelmekhez.


Ugye elterjedt dolog náluk hogy házasság előtt nem folytatnak nemi életet.De mi van házasság után?


Házasságon belül hajlandók aktív nemi életet élni vagy a szex náluk kizárólag csak az utódnemzés esetében lehetséges?


Ha hajlandók a férjükkel aktív nemi életet élni akkor meddig mennek el az együttlétben?

Értem ezalatt hogy csak kizárólag misszionárius pózban és tökéletesen érzelemmentesen(mint egy kiszáradt fadarab)hajlandók csinálni,vagy hajlandók a szenvedélyre is?Benne vannak-e az orális és anális "dolgokban"?Hajlandóak-e a szexuális "játékokra"?Szabadon engedik-e ezen a téren is a fantáziájukat?


Szeretik-e a férjeiket vagy ők csak a vallásuk főszereplőit szeretik?És csupán azért házasodnak mert elő van írva nekik?

Ezt azért kérdem mert régebben ismertem egy keresztény házaspárt akik úgy éltek egymás mellett mint két vadidegen ember akik teljesen közönyösek egymással szemben.


Persze ha lenne hívő lány barátom vagy haverom személyesen kérdezném tőle ezeket.De mivel nincs ezért a gyk-s kommentelőkhöz fordulok:)


2011. máj. 13. 17:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
56%

Kedves Kérdező!


Én elég sok házaspárt ismerek, vallástól függetlenül, akik úgy élnek egymás mellett, mint két idege. Ne mondd, hogy Te nem.

Hogy melyik keresztény nő hogyan viszonyul a szexualitáshoz, az egyénenként változó. Elég széles körről beszélünk, vannak, akik prűdebbek, mások kevésbé. Egy részüknek csak a misszionárius póz jön be, másoknak más. Felteszem, a szexuális játékok elfogadása is hasonó különbségeket mutat. Több millió emberről beszélsz! Miből gondolod, hogy mind ugyanúgy élik a nemi életüket?

Olyat egyetlen keresztény egyház sem állít, hogy nemi életet kizárólag utódnemzés céljából lehet élni, kevered a krisnással. Egyedül a katolikusoknál van megszabva az, hogy nem szabad védekezni, a protestáns felekezetek azt is engedik. De azt a katolikus is elismeri, hogy a nemi élet célja a gyereknemzés mellett az örömszerzés is.

Az sehol nincs előírva, hogy meg kell házasodni, nem tudom, ezt honnan vetted. Sőt, Pál apostol még olyat is ír,ír, hogy jobb, ha az ember egyedül marad, (saját magából indult ki, neki jó volt), az házasodjon, aki egyedül boldogtalan.

Igen, a keresztény nők nagy része szereti a férjét. Én is a sajátomat.

Van még kérdés?

2011. máj. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Szia

még nem vagyok férjnél, de szeretnék várni a házasságig.

Nem tartom magamat prűdnek, sőt. a házasságban már nincsenek korlátok, addig mehetsz el ameddig mindkettőtöknek jó. (persze az anális nem, az nem természetes.)Szabadon engedhetik a fantáziájukat, nem kell egymás előtt szemérmesnek lenniük vagy ilyesmi.

A szexualítás Isten ajándéka,amit nem csak utódnemzés céljából adott nekünk, hanem örömszerzésre (olvasd el az Énekek énekét)vigasztalásra, intimitásra (olyan mély ismeret, amit csak te tudsz a társadról)Ha csak utódnemzésre adta volna, akkor nem alakulnának ki olyan mély kötődések, érzelmek, olyanok lennénk mint az állatok.

Sajnálom, hogy az ismerősödék ezt az ajándékot nem fogadják el Istentől.

Szeretik a férjeiket a hívő nők, ugyanúgy szerelemesek :)Első helyen mindkét fél számára Isten van, de a két szeretet amúgy sem egy fogalom alá tartozik.


Nem azért házasodnak, mert ő van "kiírva" nekik, "na jó hát akkor legyen" :D Az ember a párját maga választja, különben robotok lennénk - ez a szabad akarat. Persze kérik/kérjük Istent, hogy vezessen és segítsen jó döntést hozni.


23/L

2011. máj. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
68%

Ugye elterjedt dolog náluk hogy házasság előtt nem folytatnak nemi életet.De mi van házasság után?


Ez van előírva -_-

Most szerinted ha ez van előírva, akkor mit csinálnak? Ez a ténymegállapítás funkcionális analfabetizmusra utal -_-


Ha hajlandók a férjükkel aktív nemi életet élni akkor meddig mennek el az együttlétben?

Értem ezalatt hogy csak kizárólag misszionárius pózban és tökéletesen érzelemmentesen(mint egy kiszáradt fadarab)hajlandók csinálni,


Tudom, hogy jó az arrogancia határait feszegetni, de azért ezt ne. Azért gondolkozz el, mielőtt mondasz valamit...


Benne vannak-e az orális és anális "dolgokban"?


Kezdő biológia:

Száj: ezen eszünk.

Segg: ezen ürítünk.

Kizárásos alapon mire jó a hüvely?


Szabadon engedik-e ezen a téren is a fantáziájukat?


A fantáziát igen. A perverz gondolatokat nem.


Szeretik-e a férjeiket vagy ők csak a vallásuk főszereplőit szeretik?És csupán azért házasodnak mert elő van írva nekik?



És a butaság ismét lecsap.

2011. máj. 13. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Tyler913 ***** válasza:
63%

Utolso: mi bajod az oral-anal temaval? Nem ertem.


Amugy egy bizonyos szintig megertem a kerdezot,sajnos vannak olyan keresztyen lanyok,akiket majdhogynem aszexualissa tesz a prud neveles.Ha pedig valaki ugy nevelkedik,hogy pl. 25 eves koraig teljesen tabu volt a szex,nem hinnem,hogy utana buja vadmacska lesz belole,csak mert gyuru kerult az ujjara.

2011. máj. 14. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
57%

Utolso: mi bajod az oral-anal temaval? Nem ertem.


Azért, mert nem vagy keresztény és nem érted, hogy mi lehet a probléma ezzel a kérdéssel.


Amugy egy bizonyos szintig megertem a kerdezot,sajnos vannak olyan keresztyen lanyok,akiket majdhogynem aszexualissa tesz a prud neveles.


Az aszexualitás nemi érdektelenséget jelent. NEM LEHET SENKIBE SE BELENEVELNI!

Amit te prűd nevelésen értesz, az a valódi keresztény nevelés. Nem kell valakire egyből irigykedni, akinek van egy kis önuralma.


Ha pedig valaki ugy nevelkedik,hogy pl. 25 eves koraig teljesen tabu volt a szex,nem hinnem,hogy utana buja vadmacska lesz belole,csak mert gyuru kerult az ujjara.


Már megint értelmetlenséget beszélsz...

Ki mondta hogy "buja vadmacska" (=szopós ribanc) lesz belőle házasság után? Amúgy egyáltalán nem tabu a szex. Csak az árnyékbokszolásban jártas ateistáknak így könnyebb gúnyt űzni a keresztényekből...

2011. máj. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

2. vagyok

szex tényleg nem tabu téma, sőt vannak keresztény konferenciák ebben a témában. van egy keresztény könyv: A szexualítás ajándéka: [link]


Ez is igen szókimondó.

És az, hogy a házasságig várunk ez nem prűdséget jelent.

2011. máj. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Tyler913 ***** válasza:
37%

ma 12:49

Jajj,ember.Ezt mar faj olvasni,komolyan.Kepzeld,keresztyen vagyok,es igy irtam amit irtam,nem kivulallokent.

Nem akarok keshegyig meno vitat,ha nalatok pl. az oral vagy az anal nem meno,nem baj.De nem igazan tudok semmilyen keresztyen alapokon nyugvo ervet a fentiek ellen,ugyhogy ez teljesen egyeni izles dolga.De a Te egyeni izlesedet altalanos keresztyen kriteriumkent feltuntetni elegge kirekeszto viselkedes.

Szerintem a szexben mindent szabad,ami mindket fel beelegyezesevel es oromere tortenik,ill. nem masok orra elott tortenik.


De,az aszexualitast bele lehet nevelni emberekbe.Honnan tudom?Mert ismerek ilyeneket szemelyesen,es nagyon rossz latvany egy elfojtott szexualitason alapulo eletfelfogas.


"Amit te prűd nevelésen értesz, az a valódi keresztény nevelés. Nem kell valakire egyből irigykedni, akinek van egy kis önuralma."


Miert vagy ennyire agressziv?Ki mondta,hogy irigykedek Rad?Ember,ebredj mar fol.


"Ki mondta hogy "buja vadmacska" (=szopós ribanc) lesz belőle házasság után?"


Ez mar vegkepp lol kategoria.A szopos ribanc szot Te hasznaltad,a Te eloiteleteidet (esetleg fantaziaidat:)mutatja.Nalam alapelvaras,hogy egy lany szeresse a szexet,a szexet velem,legyen kezdemenyezo,stb. es ettol meg nem lesz valaki r.banc.


"Csak az árnyékbokszolásban jártas ateistáknak így könnyebb gúnyt űzni a keresztényekből..."


Mint mondottam,nem vagyok ateista.Es a magadfajtabol nem is kell masoknak gunyt uzni,onmagaddal teszed meg.

2011. máj. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
20%
Hogy viszonyulnak hozzá? Rettegnek mert bűűűűűűűűűűűűűn.
2011. máj. 15. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

00:47-es nem bűn házasságon belül.

Az Éneke éneke (egy könyv a Bibliából) Salamon király és felesége nászéjszakáját írja le:

egy részlet:

Mily szép vagy és mily kedves, gyönyörűséges szerelmem! Termeted pálmához hasonló, melleid szőlőfürtökhöz. Gondoltam: Felmegyek a pálmafára, megragadom fürtjeit. Olyanok melleid, mint a szőlőfürtök, leheleted, mint az alma illata. Ajkad íze, mint a legjobb boré, mely szerelmesemtől árad felém, álomban is megnedvesíti ajkam. Én szerelmesemé vagyok, és ő is utánam vágyódik. Jöjj hát, szerelmesem, menjünk ki a mezőre, háljunk a ciprusok közt! Menjünk korán a szőlőkbe, nézzük meg, fakad-e a szőlő, kinyílt-e virága, virágoznak-e a gránátalmafák? Ott ajándékozlak meg szerelmemmel. "


Isten így szól hozzájuk: "Egyetek, igyatok, barátaim, részegedjetek meg a szerelemtől! "

Ha bűn lenne házasságon belül, nem mondana ilyet!

2011. máj. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Tyler913 ***** válasza:
Utolso: mas kerdes,hogy az oreg Salamonnak tobbszaz felesege volt:)
2011. máj. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!