Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogy tudnám ezt a helyzetet...

Hogy tudnám ezt a helyzetet kezelni? Nagyon zavar és nem akarok bunkó lenni.

Figyelt kérdés

Egy olyan szakot vettem fel, ahol az oktatás jó része egy kutatóintézetben zajlik. Nem is igazi tanárok tanítanak, hanem kutatók.

Ami nagyon jó, csakhogy többen mondták, hogy tegeződni akarnak/fognak és tegezzük mi is vissza őket. Már az előző félévben is volt egy ilyen tanár, akkor igyekeztem semleges stílusban kommunikálni vele, de most szinte mind ilyenek lesznek, és ez nagyon zavar. Kiskorom óta belém nevelték, hogy akivel nem olyan a viszonyom, azt magázni kell. Például a tanárokat.

Ha visszautasítom a tegezést, az neveletlenség. De szerintem ha tegezem őket, az is, elvégre én még nem vagyok kutató, ők a tanáraim.

Hogy rendezzem ezt le magamban? :S


2011. febr. 11. 19:05
1 2
 11/12 pelgrim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, úgy hiszem kaptál elég kielégítő választ, én csak annyit tennék hozzá hogy örvendhetsz, hogy ilyen nagyszerű emberek társaságába kerültél, az én tapasztalatom az hogy általában azok követelik meg a tiszteletet akik a legkevésbé méltók rá.
2011. febr. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Én is nagyon szerencsésnek érzem magam, divatos kifejezéssel élve igazi kihívás, hogy megfelelek-e.

Hát akkor igyekszem alkalmazkodni. És minél előbb valódi kollégává válni :)

2011. febr. 14. 14:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!