Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogy tudnám ezt a helyzetet...

Hogy tudnám ezt a helyzetet kezelni? Nagyon zavar és nem akarok bunkó lenni.

Figyelt kérdés

Egy olyan szakot vettem fel, ahol az oktatás jó része egy kutatóintézetben zajlik. Nem is igazi tanárok tanítanak, hanem kutatók.

Ami nagyon jó, csakhogy többen mondták, hogy tegeződni akarnak/fognak és tegezzük mi is vissza őket. Már az előző félévben is volt egy ilyen tanár, akkor igyekeztem semleges stílusban kommunikálni vele, de most szinte mind ilyenek lesznek, és ez nagyon zavar. Kiskorom óta belém nevelték, hogy akivel nem olyan a viszonyom, azt magázni kell. Például a tanárokat.

Ha visszautasítom a tegezést, az neveletlenség. De szerintem ha tegezem őket, az is, elvégre én még nem vagyok kutató, ők a tanáraim.

Hogy rendezzem ezt le magamban? :S


2011. febr. 11. 19:05
1 2
 1/12 Lézer Anton ***** válasza:
95%
Aggódnod felesleges. Ha ők ajánlják, akkor nyugodtan tegezheted őket. Praktikus is, mert a magázás nagyon megnehezíti a közös munkát. Majd megszokod, lehet, hogy pár nap alatt. :)
2011. febr. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Tegezve is megadhatod a tisztelet, nem kell neki "hé havert" mondani. :)

Pont úgy beszélsz vele, mint a többi tanárral, csak tegezed. Eleinte úgy is át fogsz menni magázásba (ismerős a helyzet;)), akkor tudod tisztázni, hogy neked ez szokatlan, a többi tanárt magázzátok.

Nem fognak megsértődni, nincs ezzel semmi gond.

2011. febr. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Megszólításnál használd a titulusát. Ne Jóskázd, vagy Évikézd le, hanem mondd, hogy légyszíves,tanársegéd úr /nő/! Kérlek szépen segíts nekem Professzor Úr/Nő/! Igy könnyebb lesz neked is, és meg is adod a tiszteletet.
2011. febr. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Megszokni tuti nem fogom, mindig is utáltam, amikor a tanárokat tegezni kellett, pl. banketten pertut inni, jaj.

De majd akkor igyekszem :) Bár elég furák így ezek a címek :D

2011. febr. 11. 19:51
 5/12 anonim ***** válasza:
Én jártam ilyen "tegeződős" helyre, ott a tanárok söröztek is velünk, ha úgy adódott, meg amúgy is viszonylag fiatalok voltak. Eleve nem úgy néztünk rájuk, mint "profokra", hanem mint nagyon okos és tehetséges majdnem-kortársakra.
2011. febr. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Na jó, de itt 50 körüli emberekről van szó.. :S
2011. febr. 11. 23:03
 7/12 anonim ***** válasza:
Az én sulimban is így volt a gyakorlati oktatókkal. (orvosok, mentők) Kollégának tekintenek Titeket! Ne utasítsd vissza!
2011. febr. 11. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszi! Én is valami ilyesmit érzek, csak nem értem, miért előlegezik meg. Tekintve hogy még egy kutatáson sem vettünk részt velük, csak majd fogunk.

Na mindegy, alszom aztán megpróbálom így felfogni a dolgot :)

2011. febr. 12. 00:01
 9/12 anonim ***** válasza:

Szerintem ez egy nagyon jó dolog!

Nyugodtan tegezd őket, ők is ugyanolyan emberek, mint te, csak kicsit többet foglalkoztak az adott dologgal. :)

Sőt, előfordulhat, hogy bár a szakterületükhöz ők értenek jobban nálad, de esetleg másban te vagy (ill leszel hamarosan) jártasabb.

Vedd úgy, hogy ha együtt dolgoztok, kollégák vagytok. Ők már nem a tanáraitok, hanem mondjuk segítők, vagy konzulensek, akikkel megbeszélhetsz egy adott problémát, amivel amúgy is foglalkoznál.

2011. febr. 12. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Lehet tegeződve is tiszteletteljesen beszélni, ahogy már írták, hogy pl. ne Jóskázd le. De gondolom akkor Te nem is vagy az a szlengelős típus, amiket írtál magadról, tudsz úgymond normális stílusban beszélni. Köszönésnél akkor ne használd a hellót, mondhatod pl. üdvözöllek, szervusz, szerintem reggel a jó reggelt is elmegy tegeződés esetén is. Nekem nagyon hiányoznak a választékosan beszélni tudó fiatalok.
2011. febr. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!