Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért nem köszönnek az emberek?

Miért nem köszönnek az emberek?

Figyelt kérdés
Lehet, másnak ez nem gond, vagy nem tűnik fel, de nagyon alacsony a köszönési kultúra a környezetemben. Harminchat éves nő vagyok, jelenlegi munkahelyemen 12 éve dolgozom. Nagyon sok kolléga egyáltalán nem köszön, még akkor sem, ha jóval fiatalabb (20-as évei elején), vagy csak rövid ideje van ott - netán a hierarchiában is "lejjebb áll", (tudom, ez csúnyán hangzik), sőt, vissza sem köszönnek. Rokon gyerekekre is érvényes sajnos. Tinédzserekkel pl.
2010. nov. 18. 13:18
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:
:-). Mondjuk, hogy irodavezető vagyok.
2010. nov. 19. 12:58
 22/26 anonim ***** válasza:

Egyetem, fősuli, koli. Ha egy nap hússzor találkozunk a folyosón, hússzor köszönünk egymásnak.

Én viszont olyat tapasztaltam, hogy mentem a boltba, ráadásul nem Tescóba vagy ilyen nagyba, hanem ki sarki abc-be, ahol szinte már ismertek, köszönök, semmi. Ez aztán a bunkóság, és amikor fizettem, akkor se méltattak egy nyomorult köszönönésre. Egyszer tele volt a kezem, és az ajtót térddel nyitottam ki, belépek, mondom, jónapot, nem visszaköszöntek, hanem leordítottak, hogy én berúgtam az ajtót. Ilyenek az emberek.

2010. nov. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

Én falun nőttem fel, aztán egy városba (nem túl nagy) jártam középsuliba. Távolsági járatos busszal mentem, ahol a sofőrnél kell jegyet venni, tehát köszöntem. (persze sokan ekkor sem köszönnek)

Az volt a furcsa, hogy mostanában elkezdtem Budapestre járni időnként, és ott a BKV buszokon egy üveg vagy műanyag fallal van elzárva a sofőr (ott nem tőle vesszük a jegyet). Nagyon furcsa volt, hogy nem tudtam neki köszönni. Azért ha felém néznek mikor felszállok, akkor legalább biccentek nekik egyet vagy esetleg el is tátogok egy jó napotot.

Én már csak azért is udvarias vagyok a bunkókkal is (általában legalábbis, mert ez hangulatfüggő), hogy megmutassam, hogy én vagyok a kultúrált, ő meg a tahó. Valószínűleg nem érdekel senkit, de engem megnyugtat, hogy nem én vagyok "hülye", hogy udvarias mertem lenni.

2010. nov. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
Mert nincs inteligenciájuk meg lenézésből, vagy mert egy régi ismerőstől meg kéne kérdezni, hogy van, de ha nem veszi észre, akkor már könnyebb is a dolga, amúgy én is dolgoztam gyárba ott mindenki köszönt, kedves volt, dolgotam irodába is, ott már nem mindenki köszönt, és nem mindenki volt kedves...
2010. nov. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim válasza:
De hogy fugg ossze az emberi erzes egy ures, robotikus, reflexszeru etikettel, amit belenkvertek? Ram nem mondhatja senki, h ne lennenek érzéseim, meg sok is van ehhez a vilaghoz, ahol tudok segitek, nehez sorsu emberek, allatok, csalad, baratok stb. Meg is a koszonesnel az elsovel ertek egyet, teljesen felesleges, funkciotlan, nekem nem jobb erzes ha koszonnek nekem. Megis koszonok, mert elvaras, de ha neha elmarad, mert tenyleg csak epp egy mpre futunk ossze a kapunal es annyit mondok h koszonom, ami basszus legalabb jelent valamit mert megkoszontem, h tartotta egy mpet az ajtot vagy valami, es odaboffenti h nem szokas koszonni? Na az ilyenekbol veszett ki minden, miert gondolja, h o mast számonkerhet? Mit kepzel magarol? Az ilyeneknek sulyos frusztracioja van, es mason keresi a fogást, h lehet eppen belekotni. Attol h valaki koszon neked, nem lesz jobb, ez biztos, mivel nem jelent semmit, o neki is mas problemaja van, h minenki leszarja es egy senkinek tartja pl, es ide vetiti ki. Ezt utalom is ebben a csodasan felepitett tarsadalomba, h ilyen ures kozhelyek puffogtatasa elvaras, de az, h latod valakin h rosszul van, beszelgetsz vele, segítesz neki, az nem. Mert talan akkor tenyleg oda is kene figyelni a masikra nem csak koszongetni, igaz? En vagy sok mas ember amikor rosszul volt es a legrosszabbakat tervezte, idegentol szinte sose varhatott segitseget. Latjuk mennyi tini ongyilkos lett, aki biztos koszont a szomszedjanak es neki is visszakoszontek, csak epp ettol nem oldottak meg a problemai, amivel senki nem torodott.
2018. okt. 8. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim válasza:
Pont ezt a felelossegatharitast erzem az utolsonal is, o letudja ennyivel, h kulturember. Hat, ez ennel sokkal tobbet jelent, mint h koszonsz, egy intelligenciat, egy muveltseget, ami nem q koszonesben, meg a lanyoknak kinyitjuk qz ajtotban nyilvanul meg elsodlegesen. Azt erzem ebben, h köszönök, azzal letudom a masikat, es nincs mar vele dolgom, nem kell megkerdeznem amugy h van, ne segitsek e neki valamiben stb. Ha valakit tenyleg erdekelsz o parbeszedet kezdemenyez veled, elkezd veled kommunikálni. Mert az az igazi erzes es egymassal torodes, ahogy az igazi kulturemberseg is az, ha eszedbe se jut egy masik elolenynek artani, es figyelsz ra, h ezt minel inkabb elkeruld. Megis akik a koszonesre hivatkoznak, ahelyett, h koszonnenek, a masiknak beszologatnak. Ennyit errol
2018. okt. 8. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!