Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért nem köszönnek az emberek?

Miért nem köszönnek az emberek?

Figyelt kérdés
Lehet, másnak ez nem gond, vagy nem tűnik fel, de nagyon alacsony a köszönési kultúra a környezetemben. Harminchat éves nő vagyok, jelenlegi munkahelyemen 12 éve dolgozom. Nagyon sok kolléga egyáltalán nem köszön, még akkor sem, ha jóval fiatalabb (20-as évei elején), vagy csak rövid ideje van ott - netán a hierarchiában is "lejjebb áll", (tudom, ez csúnyán hangzik), sőt, vissza sem köszönnek. Rokon gyerekekre is érvényes sajnos. Tinédzserekkel pl.
2010. nov. 18. 13:18
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
22%

Miért kellene köszönni?bocs ez kicsit lehet furán hangzik de én sose értettem mi értelme van a köszönésnek?

helló szia jó napot stb... egyik se közöl semmit!

Tudom-tudom illik köszönni és kész de szerintem mindig mindenkinek nem lehet köszönni!

én is csak azért szoktam köszönni minden ismerősnek,iskolatársnak mert tudom,hogy vannak akik fennakadnának akkor ha nem köszönnék nekik.

2010. nov. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
77%
Utolso, Te viccelsz? Miert kell koszonni? Hol nottel fel? Te inkabb bamulsz mint boju az uj kapura, vagy vakkantasz egyet? Ilyen emberek, megall az eszem. Egyesek nem akarnak koszonni, masok nem tudjak hogy kell magazodni. 20 eve mindenki tudta, mit hogyan, miert, hol. Ez az uj generacio? Isten vedje meg a vilagot toluk.
2010. nov. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
86%
Mert az emberek egyre bunkóbbak, azt kell hogy mondjam. Illik üdvözölni egymást, mégha egyesek szerint értelme nincs is, szerintem meg van, és remélem vagyunk még egy páran akik így gondoljuk. Lassan minden emberi érzés kipusztul az emberekből.
2010. nov. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
75%

Nekem ugyanez volt! Amikor tavaly első napjaim voltak a gimibe, akkor nem köszöntem senkinek sem, mert kényelmetlenül éreztem magam és idegennek. Azóta szerencsére már feloldódtam csak idő kellett hozzá.:)

De akit nem ismerek, arra nem is köszönök rá, mégha az évfolyamtársam is.Lehet, hogy veled is ugyanez van a munkahelyeden, nem?Hiába dolgoztok egy helyen, nem ismeritek egymást, így nem érzi a másik, hogy szüksége lenne rá. De vannak alapból olyan emberek akik fenntartják az orrukat és senkihez nem szólnak egy mukkot sem.

16/L

2010. nov. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
93%

Nem MINDENKINEK köszönünk, hanem az ismerőseinknek, barátainknak, családtagjainknak, vagy ha bemegyünk valahová és megszólítunk egy ismeretlent...


Sajnos, egyre kevesebben ismerik az illemszabályokat, a szülők sem sok figyelmet szentelnek arra, hogy megtanítsák gyerekeiknek : kinek mikor hogyan köszönjenek!

De az iskolában ezzel szoktak foglalkozni (1-3 osztályokban).


Én arra tanítottam a gyerekeim, ha bemegyünk egy boltba, akkor hangosan köszönünk... (Sokszor döbbenten néznek az eladók.) :-DDDD


Sajnos, nagyon sok bunkó ember van, és ezek aztán bunkó gyerekeket fognak nevelni... :-[[

2010. nov. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
90%
Ha koszonsz, mar nem vagy idegen. Koszones az egy fajta ismerkedes. Ezzel torjuk fel a jeget olyan trsasagben, ahol nem ismerunk embereket.
2010. nov. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
83%
A legnagyobb parasztság, és érdekes módon hivatalokban, irodákban, szóval szellemi tevékenységet űzők körében sokkal gyakoribb, mint az un. alacsonyabb beosztásúaknál ( fizikai dolgozók ), szerintem pont azért, mert a legtöbb el van szállva magától, meg a munkájától.Én évekig dolgoztam gyárakban, de ahol csak 1-2 hónapot dolgoztam, ot is alap volt a köszönés, akkor is ha nem bírtuk egymást.
2010. nov. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
88%

Engem is arra tanítottak, hogy köszönjek, ha bemegyek valahova: posta, egyéb hivatal, üzlet. És olyankor visszaköszönnek, de ha nem köszönéssel indítok, csak megyek, mint a birka, akkor nem köszönnek rám.

Szegeden tanulok most, itt még a buszsofőrnek is köszönök, ő is mindig visszaköszön, sokszor mosolyog is, szóval azért nem halt ki a köszönési kultúra szerintem :)

2010. nov. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
81%

Szia!


Mert nem volt anyukája, aki megtanította volna neki.

2010. nov. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
76%

Ez nem csak nekem fúrja az oldalam úgy látszik. Ahol én lakom, itt is kevésbé, sőt egyáltalán nem köszönnek soha! Ez bunkóság szerintem. Még akkor is csak néz az illető, ha ráköszönök..

Az bánt a legjobban, hogy a fiam is kezd ilyen lenni. Ő 3. osztályos most. Az osztálytársak is ilyenek! Eddig mindig köszönt. Mióta 3. osztályos, szinte mindig rá kell szólnom! Én nagyon nem szeretném, ha a fiam is olyan lenne, mint a nem köszönő emberek. Pedig mindig rágom a fülét miatta. Az olyan égő!

Szerintem ez alap dolog, pl, ha az oviban találkozunk a szülőkkel. Vagyis csak lenne..

2010. nov. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!