Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szerintetek illetlenség ilyet...

Szerintetek illetlenség ilyet csinálni?

Figyelt kérdés
Egy kávézóban ültem, kávéztam és tekertem egy cigit. Nyilván kint, a kijelölt helyen szívtam el. Nem szólt senki érte, de én valahogy mégis kellemetlennek éreztem
tegnapelőtt 22:11
 1/10 anonim ***** válasza:
63%
Én nem dohányzom, de rendkívül bosszant, amikor a kinti részen kénytelen vagyok szívni mások füstjet. És nem azért, mert királylany vagyok, hanem azért, mert gyerekkorom óta iszonyú fejfájást okoz, ha pár pillanatnal tovább szagolom...
tegnapelőtt 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Awatpr0 ***** válasza:
25%
Hmm múltkor egy kis gizda 10-12 éves gyerek belefújta állandóan a füstöt a képembe, pedig nem vagyok egy vézna, es nem vagyok egy töketlen gyerek, úgy hogy mondtam neki, hogy ha nem fejezed be, akkor ebből baj lesz. Képzeljétek következő kép, hogy futok az életemért, mert elkezd kergetni, fut mögöttem a cigivel. De engem sem kellett félteni, futás közben visszaszóltam neki halkan, hogy te bunkó! Fogta a cigit és olyan szépet pöckölt a kabátomra, hogy felgyulladt. Mondtam neki, hogy ezt most kifizeted. Azóta állandóan ebédet viszek neki a suliba. De na majd holnap meglátja! Múltkor meg hazáig követett, beverhettem volna a képét, de belegondoltam hogy mit tett volna..így a 10.ről kiabáltam le neki, hogy ezt megkeserülöd meg ilyenek, de vissza is húztam a fejemet nehogy meglásson.
tegnapelőtt 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Awatpr0 ***** válasza:
28%
Nem gáz egyébként szerintem ha egyébként szabad ott cigizni. Bár én meg szoktam kérdezni a körülöttem ülőket,hogy ha nincsenek túl sokan, h zavarja e őket, ha rágyújtok, általában "Nem" a válasz..Mondjuk én nem cigizek túl sűrűn
tegnapelőtt 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
28%
Szerintem illedelmes vagy kérdező. Ha a megengedett helyen szívtad el, akkor rendben van. Nekem általában akarva akaratlanul is a pofámba fújják a cigit, lehet el elektromos, vagy sima, de mindig megkapom. Volt, hogy tömegközlekedésen is. Szerintem az a normális és helyes ahogy te csinálod, meg az a válaszoló aki megkérdez másokat hogy nem zavar-e.
tegnapelőtt 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
63%
Értő olvasás, az bazmeg... A kérdés az, hogy illetlenség-e BENT TEKERNI a cigit (írta: nyilván kint szívta el, ahol szabad volt dohányozni). Szerintem nem illetlenség, lehet ha valaki nagyon háklis akkor szól, hogy zavarja dohány szaga (bár szerintem a nagyon szar kapadohányt kivéve a dohánynak jó illata van).
tegnapelőtt 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Awatpr0 ***** válasza:
18%
Már bocs kedves kisokos, de ebből nem derult ki, hogy mi volt a kellemetlen érzésének a tárgya. Az, hogy bent tekerte meg a cigit, vagy hogy kint szívta el?
tegnapelőtt 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
"Nyilván kint, a kijelölt helyen szívtam el." Miért lenne kellemetlen érzése ha a dohányzásra kijelölt helyen rágyújt?
tegnapelőtt 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
74%
Nekem az ugrott be, hogy egy szendvicset sem készítesz el a kávézó asztalán, amit majd kint megeszel, vagy egy koktélt sem keversz magadnak, szerintem ebből adódhat a fura érzeted, hogy ezzel kapcsoltad össze. Na és bevallom nekem is lett egy ilyen fura érzésem, hogy ez kicsit illetlen egy kávézóban.
tegnapelőtt 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Awatpr0 ***** válasza:
59%

Én szerinted akkor miért szoktam megkérdezni másokat? Hogy cseverésszek velük?

Csomó embert irritál a cigi füstje, és olyanok is leülnek ilyen kojelölt helyre akik nem dohányosok.. feltételeztem, hogy belegondolt ebbe a kérdező és illedelmes volt

tegnapelőtt 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha csak ott csavartad az nem illetlenség.


Az 1.-vel azonban egyetértek, hogy zavaró, hogy például nyáron nem lehet kiülni sok helyen úgy, hogy ne kelljen valakinek a füstjét szívni.

tegnap 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!