Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Illetlen volt, hogy az interjú...

Illetlen volt, hogy az interjún letegeztem a főnököt, és azóta is tegezem?

Figyelt kérdés
19 éves lány vagyok és ez az első munkahelyem. Az interjún ő köszönt először szia-t, aztán én is ugyanúgy köszöntem, ezután is tegeződéssel folytattuk. Meglehetősen fiatalos a kinézete és a stílusa, kb 25-28 évesnek hittem. Aztán most véletlenül megtudtam, hogy valójában 44.

júl. 4. 11:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%

Ha azt vesszük, hogy ki volt neveletlen, akkor egyértelműen ő. De azzal, hogy tegezett, egyben fel is hatalmazott arra, hogy te is így kommunikálj vele.

Az illedelmes viselkedés szerint a nő ajánlhatja fel a tegeződést.

júl. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
71%
Ő volt illetlen.
júl. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
81%
Ő adta neked ezt a jelet, hogy szabad. Innentől neked semmi szégyelnivalód nincsen.
júl. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
75%

Teljesen rendben volt. Mivel ő letegezett, így te is tegezheted. Sőt, az lett volna fura, ha te magázod.

Nálunk is mindenki tegeződik a munkahelyen, a 20 éves és a 60 éves is. Első napomon mondták, hogy itt mindenki tegeződik, én is így tettem.

júl. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%

Úgy látszik, itt senki se ismari az illemszabályokat. Kezdve az első válaszolótól, aki szerint: "Az illedelmes viselkedés szerint a nő ajánlhatja fel a tegeződést". Sajnos ő csak a fejezetek címét olvasta el, amit írt az igaz is, de tovább következik a rengeteg kivétel és azok miértje is.

A kérdésedre válaszolva: ebben a helyzetben te mentél oda, ő volt a "házigazda", te kellett (volna) köszönj előre és és ő nyújthatott (volna) kezet. A sziát (az illemszabály szerint) ott nem viszonozhattad (volna). Máshol igen, sőt máshol te is kedeményezhetted volna.

júl. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
72%
#5 te se láttál még illemkönyvet meg helyesírási szótárt se. Ne okoskodj bele, ha ennyire tudatlan vagy. Etikett szekértő vagyok.
júl. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
47%
Látom...
júl. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
34%

"Az illedelmes viselkedés szerint a nő ajánlhatja fel a tegeződést."

Vagy az idősebb, vagy a magasabb pozícióban lévő.

Egy fiatal kezdő sose ajánlhatja fel a főnökének a tegeződést! De más munkatárs sem. Azt mindig a főnök kezdeményezi.

Úgyhogy te sem vagy nagyobb szakértő, mint akit itt letoltál :)

júl. 5. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
27%
8. Drága kicsi csillag! A főnök akkor lett volna udvarias, ha megkérdezi: Mi a munkatársakkal tegeződünk. Beszélhetek Önnel már most is így? <- vagy valami hasonló. Szóval megkérdezi előbb.
júl. 5. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Kedves 8-as, én is ugyanazt írtam, amit te, lásd az 5-ös választ: "amit írt az igaz is, de tovább következik a rengeteg kivétel és azok miértje is". Hosszú lett volna kifejteni, főleg ilyeneknek. Több illemtankönyvet elolvastam, egyikben a fontossági sorrendekről egy ilyen oktató-példa volt:

1.) rang (állás, beosztás). Ez a kategória mindenki mást felülír.

2.) kor (idősebb felülírja a fiatalabbat és a 3-ast, de az 1-est nem)

3.) nem (nő felülírja a férfit, de a 2-es és 3-as kategóriát nem).

júl. 5. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!