Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Letegeztem valakit folyamatosa...

Letegeztem valakit folyamatosan akit nem kellett volna. Hogy kérjek emiatt bocsánatot?

Figyelt kérdés

Röviden: Apám cégébe segítek be (mert elvesztettem az állásomat a vírus miatt). Van egy cég akikkel dolgozik. Az ottani kapcsolattartók velem egyidősek vagy fiatalabbak, velük kellett kommunikálni. Tudjuk egymás adatait mert a munka során szükség van a születési dátumokra is. A cégnél mindenki tegezi őket, így én is úgy írtam e-mailt, hogy “Szia Eszter”, stb. Tegnap személyes találkozóra jöttek hozzánk és nekem úgy köszöntek, hogy “Üdvözlöm kedves Gábor, hogy van?” Gyorsan visszaváltottam magázásra de nagyon kínos volt a dolog. Most gondban vagyok, elvileg az e-maileket már úgy kéne írnom, hogy “Tisztelt Eszter ....”. Nem illene valahogy bocsánatot kérnem?

Egy munkatársam szerint onnan ered ez a probléma, hogy én nem vagyok velük egyenrangú és ezt érzékeltetni is akarják. A cégnél mindenki diplomás mérnök, sőt valakinek több is van. Én meg apám által érettségisként kerültem bele a dolgokba, érdemtelenül. Nem jártam ki az utat. Mondjuk az is igaz, hogy kb titkárként dolgozok, üzeneteket továbbítok, ilyesmi, nem szólok bele a munkába és nem is folyok bele, nem viselkedek úgy mintha velem kéne egyeztetni, mindig úgy írok hogy “X Attila számára szeretném kérni az y excel táblákat leválogatásra”. A programokhoz nincs is hozzáférésem, csak az e-mailhez.

Hogyan jöjjek ki ebből a kínos helyzetből?


2020. szept. 8. 09:40
 1/5 anonim ***** válasza:
mondd azt neki " olyan fiatalnak néz ki, mintha 22 éves lenne", ez minden hölgynek jól esik :)
2020. szept. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%
Ez az egyenrangú dolog annyira egy utálatos dolog.. Miért érezze magát valaki alsóbbrendűnek azért mert nem végzett el egy egyetemet? Ha ez áll a dolgok mögött, akkor én csak azért is tegezném őket!
2020. szept. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
72%
Ha neki ez nem gáz, nem teszi szóvá, akkor neked miért gond? A mai világban egy utcáról bejövő szerelő is simán letegezi a szolgáltatást kérőt.
2020. szept. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem fel van ez fújva. Egyidősek között semmi értelme a magázódásnak. Folytasd a beszélgetést tegeződve, és ha kell, hívd fel a figyelmét, hogy ő is tegezzen nyugodtan.
2020. szept. 8. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
71%
Nem kell ennek ilyen jelentőséget tulajdonítani. Fiatalok között teljesen nevetséges a magázódás.
2020. szept. 8. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!