Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Véletlenül letegeztem az...

Véletlenül letegeztem az apósom! Most áll a bál. Hogyan kérjek bocsánatot?

Figyelt kérdés

Ö régimódi, 60 éves, saját szüleit is magázta. Nagy tiszteletü ember. Együtt dolgoztunk a kertjükben és véletlenül azt mondtam “rakd arrébb a létrát egy kicsit”. Aztán javítottam magam, látszólag nem is volt baj. Aztán nem jöttek hozzánk, nem jöttek az unokához. Teltek a hetek. Már 3 hónapja nem láttám a kicsit, amikor a feleségem megkérdezte az okát (addig azt mondták sok a dolog) és kibukott, hogy én letegeztem.

Tudom, hogy túlzás és hülyeség, de a fiam most emiatt nem látja a nagyszüleit. Hogyan kérjek bocsánatot egy ilyen típusú embertöl? Mi a módja?


2021. júl. 29. 12:01
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
75%
Pedig a vele korúak már nem magáztatják magukat.
2021. júl. 29. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
70%
Három lányunk van, a férjem (pont ennyi idős) a legelső pillanattól fogva összetegeződött az (akkor még csak udvarlóként érkező) fiúkkal...
2021. júl. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
82%
Aligha valódi a kérdés, a nyári uborkaszezon terméke (tán uborkával dolgoztatok a kertjükben), de ilyen esetben sehogy nem kéne bocsánatot kérni, ha nem jönnek, hát otthon maradnak. Nem kár értük. A gyereknek sem.
2021. júl. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Metionin ***** válasza:
97%
Már bocsánatot kértél. Szerintem az ilyet hagyni kell, aki ezen így megsértődik, ott más gond is van, nem hiányzik az nektek.
2021. júl. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
98%
Ha nem mennek hát nem mennek. Ilyen nagyapám gondolom a gyereknek sincs szüksége.
2021. júl. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
92%
*nagyapàra
2021. júl. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

"Ö régimódi, 60 éves, saját szüleit is magázta. Nagy tiszteletü ember. "

Jó nagy tiszteletű lehet, ha egy ilyen piszlicsáré dolog miatt sz...k az unokájára.

2021. júl. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Nem kitaláció sajnos. Ök ilyen régi vágásúak. Csoda, hogy a gyerekeiknek nem kell magázni öket. Egyszer részegen elmagyarázta az apósom hogy én soha a büdös életbe nem tegezhetem öt, mert az ö apósa se engedte neki soha, még a halálos ágyán se, így ö se fogja megengedni. Meg amúgy is tudjam merre hány méter.

Az unokával nagyon rendes, ö tegezi, nagyokat játszanak együtt, nagyon szereti a papát, ma is emlegette.

2021. júl. 29. 17:46
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha a nagyapa annyira szeretné az unokát, akkor nem bírná ki a meglátogatása nélkül. (Egyébként a 60-as években egyáltalán nem volt szokás, hogy a gyerek magázza a szüleit. Ahhoz nem elég "régi" vágású.)
2021. júl. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Sose ertettem miert fontos csaladban a magazas egyeseknek. Mondhatod hogy “te marha” vagy “ maga marha” . van kulonbseg? Magazva is eltudod kuldeni az anyjaba a masikat.

En az mondanam ha nem jon akkor nem jon… maradjon otthon es duzzogjon magaban.

Apam idosebb mint aposod de se o , se a batyja nem magazta a szuleit. Egyik unokatestveruk 75 eves kb, o magazta a szuleit de nala fiatalabbrol nem tudok aki magazta a szuleit.

2021. júl. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!