Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Véletlenül letegeztem az...

Véletlenül letegeztem az apósom! Most áll a bál. Hogyan kérjek bocsánatot?

Figyelt kérdés

Ö régimódi, 60 éves, saját szüleit is magázta. Nagy tiszteletü ember. Együtt dolgoztunk a kertjükben és véletlenül azt mondtam “rakd arrébb a létrát egy kicsit”. Aztán javítottam magam, látszólag nem is volt baj. Aztán nem jöttek hozzánk, nem jöttek az unokához. Teltek a hetek. Már 3 hónapja nem láttám a kicsit, amikor a feleségem megkérdezte az okát (addig azt mondták sok a dolog) és kibukott, hogy én letegeztem.

Tudom, hogy túlzás és hülyeség, de a fiam most emiatt nem látja a nagyszüleit. Hogyan kérjek bocsánatot egy ilyen típusú embertöl? Mi a módja?


2021. júl. 29. 12:01
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Erdély, kis falu. Az én családomban sem volt szokás ez a magázás, furcsa nekem is. Még a nagyszüleim is tegezték a szüleiket. Náluk ez van. A másik lányuk erdélyi férje magázza a saját szüleit is a mai napig. Hiszitek vagy sem.
2021. júl. 29. 18:15
 12/18 anonim ***** válasza:
66%

Terjeszd el a pletykat a faluban, hogy az aposodat nem is erdekli a kisunokaja, a sajat vere, ket hete le se tojja hogy mi van vele. Csak hogy o is tudja, hogy hol a helye.

Szerintem ket napon belul jonni fognak unokat latogatni.

2021. júl. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
86%
Ez nem régi vágású, hanem tuskó viselkedés.
2021. júl. 31. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha ilyen hülye az apósod, akkor jobb is a gyereknek, ha nem érintkezik vele, és nem tanulja el tőle a taplóságot!
2021. aug. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
77%

Ha valaki megöli a gyermekedet, mert mentálisan sérült, akkor is te kérsz bocsánatot?

Ő egy beteg, agymosott ember. Káros a környezetére. Örülj, hogy ilyen fogyatékost nem kell tapasztalniuk a gyerekeidnek.

Természetes a tegezés, azért tegezted le. Nem hibáztál. Nem ezen múlik a tisztelet. Ha neki ebből látszik, akkor egy buta suttyó.

2021. aug. 9. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
7+1, kérdező te nem tudod mit jelent a nagy tiszteletű kifejezés. Ez a senkiházi tisztelet mentes. Egy utolsó fos.
2021. aug. 9. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
36%

"Mive az én apósom.egy buta senkiházi vót, ezé én is az vagyok"

Aha... nagy tiszteletű mi? Ez egy buta fideszes gyöker.

2021. aug. 9. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Sikerült megoldani azóta?


Nekem is régivágású apám van, én arra gondolnék, hogy el kellene menni hozzájuk és nagyon mélyen, komolyan sokszor bocsánatot kérni és valami ajándékot vinni pl. egy jó üveg bort, amit megisztok a békére vagy hasonlót, amit szeret.

2021. okt. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!