Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mit gondoltok azokról akik a...

Mit gondoltok azokról akik a neten kikérik maguknak hogy őket letegezték?

Figyelt kérdés
Fórumokon, facebookon is elég sokszor előfordul. Holott az internet nyelvezete szerintem alapvetően csak a tegeződés lehet, hisz soha nem is tudjuk kivel beszélünk. Még a facebookon sem nézi meg az ember az adatlapját senkinek, hogy a korát ellenőrizze mielőtt reagál egy hozzászólásra.
2019. febr. 25. 16:41
 1/5 anonim ***** válasza:
86%

Igazi idióta, akit rendre kell utasítani. Mondjuk más a helyzet, ha tudod, hogy egy jóval idősebb ember vagy valamilyen szaktekintély az illető és a nyelvezet kötelezően megkívánja.



Alapból tegeződés a nyelvezet, így van.

2019. febr. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
69%
Írok egy ikszdét, hogy lássa, hogy épp kinevetem.
2019. febr. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
35%
Nem kell sok ész hozzá, hogy rájöjj: az illető nem szórakozásképpen kéri, bizonyára oka van rá. Ráadásul neked nem kerül semmibe, hogy úriemberként viselkedj - ha kéri, hát ne tegezd. Ilyen egyszerű.
2019. febr. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Alex Fly ***** válasza:
76%
Azt, hogy noob, akinek fogalma sincs az Internet működéséről és az életben nem hallott még a Netikettről. Van ilyen, az utóbbi években boldog-boldogtalan hozzáfér a világhálóhoz anélkül, hogy tisztában lenne a kialakult konvenciókkal. Nincs mit tenni, ahogy a számítógéptulajdonosok nagyrésze semmit nem tudna kezdeni egy parancssorral, úgy az internethasználók jó részénél is hiányoznak az alapismeretek. Tudomásul kell venni, hogy a világ megváltozott...
2019. febr. 26. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
35%

Nem értem őket. Ahogy azokat sem, akik az életben is kikérik maguknak. (Szerintem nagyrészt ugyanazok az emberek.)


Aki az interneten nem akar tegeződni, az nem érti az egésznek a lényegét. Azt, hogy mire kiderül, ki hány éves, addigra már tegeződünk. És ez az internet nagy előnye.

2019. febr. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!