Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mért nem halt még ki az az...

Mért nem halt még ki az az idétlen szokás, hogy "Javulást kívánok", "Jó étvágyat kívánok", "Szép napot kívánok", "Jó nyaralást kívánok"?

Figyelt kérdés

Ilyen mágikus gondolkodás a 21. században elavult. Semmi nem lesz attól jobb, ha kívánják, és 2 percen belül el is felejtik a kapott kívánságot. Haldoklónak javulást kívánni például kifejezetten visszataszító.

A boldog születésnapot-nak még van értelme, mert ha felköszöntik, akkor tényleg boldog lesz. A Boldog új évet-et is el tudom fogadni, mert az egy évben egyszeri, különleges alkalom, jó, hát maradjon fenn ez a szokás.

A Jó napot kívánok az egy köszönés, az rendben van, annak nem a kívánság a mondanivalója, hanem az üdvözlés.



júl. 3. 13:51
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Mi ebben az idétlen? Egyszerű jókívánság.
júl. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
De nem ér semmit. Akkor meg minek? Töltelékszó. Kedvességet értelmesen is ki lehet fejezni.
júl. 3. 14:05
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
Neked lehet hogy nem, másoknak ettől még igen.
júl. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Attól senkinek nem fog jobban sikerülni a nyaralása, hogy én jó nyaralást kívánok!
júl. 3. 14:12
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi erővel a kedvesség is egy felesleges dolog.
júl. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Ettől még eshet neki jól. Plusz kapásból akár emiatt is indulhat neki jobb kedvvel annak a nyaralásnak.
júl. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Az nem, mert az jólesik. Egy üres szokásfrázistól nekem nem lesz jobb a kedvem.
júl. 3. 14:18
 8/27 anonim ***** válasza:
75%

"Egy üres szokásfrázistól nekem nem lesz jobb a kedvem."

3. komment

júl. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Kizárt. Nincs varázslás. Szép napot kívánnak, majd elüt az autó. Nem kívánnak szép napot, és belebotlok egy régi kedves ismerősömbe. Semmi összefüggés.
júl. 3. 14:26
 10/27 anonim ***** válasza:
87%

Valakinek pedig ezek a jó kívánságok esnek jól, mint a kedvesség egyik formája. Senki sem hisz abban, hogy ez varázslat (honnan vettél ilyen badarságot?), egyszerűen jól esik a legtöbb embernek, amikor valaki azt szeretné, hogy jó legyen neki.

Nagyon sok időd lehet, ha ilyen ártatlan dolgokon ennyire felháborodsz. Kicsit idétlen vagy, nem gondolod?

júl. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!