Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Bunkóság visszautasítai...

Bunkóság visszautasítai keresztszülői felkérést?

Figyelt kérdés
Az egyik barátomnak nemrég született kisfia és felkért, hogy legyek én a keresztapa. Én viszont ezt nem szeretném vállalni, mert nem is szeretem a gyerekeket és egy ilyen felelősséget nem is szeretnék a nyakamba venni. Szüleim szerint ez egy nagyon nagy bunkóság volt tőlem, hogy nem vállaltam.
2022. aug. 29. 11:37
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Utolsóval egyetértek. Manapság már nem a vallásosságról szól, hanem arról hogy milyen drága ajándékokat veszel a kölyöknek. Gondolom azért is kértek fel, mert jól állhatsz anyagilag, és a kölyökre való kifogással húznának le. Dehogy bunkóság, én sem lennék az, mert utálom a gyerekeket.
2022. aug. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
72%

Ezt csak az tudja megmondani, aki felkért téged.


HIába mondjuk mi itt sokan, hogy megfelelő stílusban előadva nem bunkóság, ha az illető barátod mélységesen sértőnek és bunkónak érzi.....

2022. aug. 29. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
#12: szóval attól bunkóság valami, mert egy valaki annak érzi?
2022. aug. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 Metionin ***** válasza:
100%
12. Akkor már inkább sértődjön meg a felkérő azért, mert nem vállalja, minthogy elvállalja aztán szarik a gyerekre és azon menne a sértődés. Akkor valamennyire jogosan kérdezhetné, hogy ha szarsz rá, miért vállaltad el.
2022. aug. 29. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim válasza:
100%
Nem hinném, hogy bunkóság lenne. Ha tisztelettel visszautasítod, akkor nem kellene hogy problémát csináljanak belőle.
2022. aug. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne bunkóság?
2022. aug. 29. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
82%
Nem bunkóság, õszintén mondd meg nekik, hogy éretlennek érzed magadat a keresztapaságra.
2022. aug. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem
2022. aug. 29. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem bunkóság. (Én is utasítottam már vissza, nem volt kedvem más gyerekét finanszírozni, elég a sajátomat). Persze ezt nem így mondtam, egyházi dolgokra hivatkoztam és arra, hogy nagyon leköt a családom, a munkám, stb.
2022. aug. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem az. Én is megtettem. A sógornőm (férjem nővére) kért fel a harmadik gyerekük keresztanyjának. Nem vállaltam, és bár lett volna elég más érvem is, csak annyit mondtam, bár meg vagyok keresztelve, elsőáldozva, bérmálva (egyik sem rajtam múlt), nem tartom a vallást, nem vagyok hívő. Innentől pedig nem megyek be a templomba eljátszani azt, ami tőlem hiteltelen. Elfogadták.
2022. aug. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!