Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Bunkóság visszautasítai...

Bunkóság visszautasítai keresztszülői felkérést?

Figyelt kérdés
Az egyik barátomnak nemrég született kisfia és felkért, hogy legyek én a keresztapa. Én viszont ezt nem szeretném vállalni, mert nem is szeretem a gyerekeket és egy ilyen felelősséget nem is szeretnék a nyakamba venni. Szüleim szerint ez egy nagyon nagy bunkóság volt tőlem, hogy nem vállaltam.
2022. aug. 29. 11:37
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem bunkóság ha így érzel, hiszen akkor nem is foglalkoznál úgy a gyerekkel, mint egy keresztszülő.
2022. aug. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem bunkóság.
2022. aug. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
97%
Nem bunkóság, csak arra figyelj, hogy hogyan mondod meg. Az indoklásból a "nem szeretem a gyerekeket" részt hagyd ki. Mindenképp hangsúlyozd, hogy megtisztelő a felkérés, de... .
2022. aug. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem, de lehet a barátod annak veszi majd.
2022. aug. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
97%
Nem bunkóság. Az egyházi feltételei egyáltalán megvannak részedről a keresztapaságnak? Mert ha nincsenek, akkor ez egy udvarias ürügy lehet a visszautasításra.
2022. aug. 29. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
94%

A bunkóság az lenne, ha abban a tudatban kértek volna fel, hogy úgysem mondhatsz nemet.

Az sem lett volna korrekt, ha úgy vállalod el, hogy tudod, totál alkalmatlan vagy erre.


A szüleid hülyék: talán az ő idejükben még jelentett ez valamit, ma már csak divat.

2022. aug. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 Metionin ***** válasza:
100%
Szerintem korrekt. Én is utasítottam vissza kétszer, mert egyrészt a dolog vallásos részével nem értek egyet, másrészt semmiféle gyerekkel nem akarok foglalkozni. Az csak hab a tortán, hogy az egyik felkérő kb. gyerekkoromban látott utoljára, csak hallotta hogy városban dolgozom és gondolta, hogy akkor biztos van pénzem finanszírozni a gyerekét.
2022. aug. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
94%
Az esetek 95%-ban ez a keresztszülőség csak formaság, különösebb tartalom nincs mögötte. Persze komolyan vallásos családoknál más a helyzet, de ha ez lenne a helyzet, akkor olyant választanának, aki szintén komolyan veszi a hitet és nem ilyen havarkomaságnak fognák fel ők sem.
2022. aug. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Inkább mondj nemet, az sokkal rosszabb ha elvállalod aztán nem is mész soha a kisgyerekhez. Gyereknek is jobb, ha mást kérnek fel,biztos van olyan aki örül neki és szívesen vállalja.


Mond meg őszintén a barátodnak, nem bunkósá egyáltalán.

2022. aug. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem bunkóság. Nagyon érdekes, hogy egyáltalán felkért, hiszen ha barátok vagytok, akkor nyilván tudja, hogy se vallásos nem vagy, se a gyerekekért nem vagy oda. Vajon mi motiválta őket? Általában a nők egyébként valami szuper tökéletes keresztszülőt néznek ki a porontyuknak, sokan vérremenő vitákat folytatnak családon belül a cím miatt, hogy a fenébe kötött akkor ki Nálad, a párja haverjánál a szerep? Sokat keresel? :D De tényleg...ma már sokaknál nem az a lényeg, hogy keresztszülői teendőket ellássanak a gyerek körül, hanem elég vastag pénztárcával rendelkezik-e az illető, hogy támogassa a gyereket ajándékokkal...
2022. aug. 29. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!