Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan szólítsam meg a családo...

Hogyan szólítsam meg a családot ha csak némely tagjával vagyok tegező viszonyban?

Figyelt kérdés

Szituáció: Ha mindenkivel tegező viszonyban lennék, akkor azt mondanám, hogy "gyertek" vagy "jöjjetek". Ez így elég bunkóság lenne ha még nem ajánlották fel a tegeződést, nem?

De mit mondok olyan esetben, ha a család egyik felével tegeződöm, másik felével meg magázódom, és együttesen szeretném megszólítani őket?


2022. jún. 1. 23:38
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Az etikett szerint egyébként a tegezés általában egyben a tegeződés felajánlását is jelenti. A "csendőrtegezés" - (mikor a csendőr letegez, de a csendőrt magázni kell), már kiment a divatból.

Konkrét példa: letegezett egy 70 éves polgármester, én simán visszategeztem. Persze tegezni is lehet ilyen hangsúllyal, meg olyan hangsúllyal, meg ilyen szavakkal, meg olyan szavakkal.


Persze tény, hogy az etikett szabályaival nincs mindenki tisztában, ill. vannak, akiknél más szokások élnek, és ha ezzel az idősebb fél nincs tisztában, előfordulhat, hogy neveletlenségnek gondolja, bár ha szóvá teszi, akkor nyugodtan lehet erre hivatkozni, hogy hát elnézést a félreértésért, de...

2022. jún. 2. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim válasza:
63%
Szeretettel várok mindenkit a liftbe :DD
2022. jún. 2. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:
100%
Szerintem a menjünk, megfelelő ebben az esetben.Hasonló helyzetben a kérem jöjjenek és gyertek (annak akit tegezel).
2022. jún. 2. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:

Szerintem teljesen rendben van, ha azt mondod, hogy ,,Gyertek!”, ha mindenkiről beszélsz.


Nyilván, ha csak azokkal, akiket nem tegezel, akkor lehet magázódni, de vegyesen rendben van a tegezés.

2022. jún. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
48%
Ha főispán, akkor tekintetes úrnak.
2022. jún. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
48%
Az főispánnét tesasszonynak, vagy tensasszonynak.
2022. jún. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Sokszor megoldható a T/1 használata - ahogy fentebb is írták többen - ezzel teljesen kikerülhető (egy darabig) a problémakör, vagy megszólítás nélkül. "Menjünk, mehetünk, találkozzunk ott, fogyjon az étel..." Ha már viszont egyedül vagy valakivel és pl. kora miatt magáznád, akkor magázd. Legfeljebb szól, hogy ne és akkor tiszta sor. Ilyenkor a nehézséget az adhatja, ha a csapat fele felajánlja a tegezést, a másik fele nem és a következő találkozóra elfelejted :-) (Velem rendszerint előfordul, főleg a ritkán látott rokonoknál, hogy nem tudom, hogy már tegeződünk-e vagy sem.)
2022. jún. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!