Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan szólítsam meg a családo...

Hogyan szólítsam meg a családot ha csak némely tagjával vagyok tegező viszonyban?

Figyelt kérdés

Szituáció: Ha mindenkivel tegező viszonyban lennék, akkor azt mondanám, hogy "gyertek" vagy "jöjjetek". Ez így elég bunkóság lenne ha még nem ajánlották fel a tegeződést, nem?

De mit mondok olyan esetben, ha a család egyik felével tegeződöm, másik felével meg magázódom, és együttesen szeretném megszólítani őket?


2022. jún. 1. 23:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Menjünk pl
2022. jún. 1. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Pl. "szeretettel várunk mindenkit..." De a helyzet ismerete nélkül nem olyan egyszerű erre a kérdésre válaszolni.
2022. jún. 1. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Alapesetben az előttem válaszolók módjára, kikerülném a tegeződés-magázódás problémáját. De ha nem nagyon lehet kikerülni, akkor együttes megszólításnál következetesen magáznám a rokonokat. Ebből nem lehet sértődés.
2022. jún. 1. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
#2 Egy szitu: ott várok a lift ajtóban és hívnám őket hogy jöjjenek szálljanak be a liftbe mellém
2022. jún. 1. 23:55
 5/17 A kérdező kommentje:
Eddig ezt alkalmaztam, hogy kikerültem ahol tudtam
2022. jún. 1. 23:56
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Magázva.
2022. jún. 2. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha olyan a szitu, akkor mindkettőt használom. Köszönésnél pl. jó napot, sziasztok! Liftajtós példádnál tessen jönni, gyertek!
2022. jún. 2. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
100%

Úgy ahogyan a #7, hátha felajánlják egyszer a tegezést.

Mondjuk szerintem ez rokonoknál elég gáz, nálunk is így volt sajnos mikor gyerek voltam, még a nagynénémet, nagymamám is magázni kellett, pedig velük sokszor találkozunk, nem is voltak annyira idősek.

2022. jún. 2. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Én ismerek olyan házaspárt, akik magázódnak…. Illetve már nem házasok, mert a pasas megcsalta a csajt
2022. jún. 2. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
”Megjött a lift!Beszáll még valaki?"
2022. jún. 2. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!