Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha valaki ugy kezdemenyez egy...

Ha valaki ugy kezdemenyez egy telefonos vagy msnes beszelgetest, hogy koszon neked, te meg ravagod egybol, hogy Mond/Mondjad . Az parasztosan hangzik?

Figyelt kérdés
?
2010. szept. 16. 11:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Igen. Nem parasztosan, hanem kissé taplón.
2010. szept. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Inkább bunkó.Bár nekem van egy két ilyen, akikkel bizonyos okokból muszáj tartani a kapcsolagtot, időnként beszélünk, de én arra sem méltatom (egyébb helyzetben sem)hogy köszönjek neki.Így, ha hív, akkor egyből mondom neki, mit akarsz... ennyi.
2010. szept. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Mondjuk en nem eppen parasztsagbol szoktam egybol odakopni,hogy mond ... csak pl. igy a baratnommel akivel eleg sokat beszelek ... megszoktam,hogyha ramir egybol mondom neki,hogy MOND ...,de ezt is olyankor szoktam hasznalni,ha kozbe meg csinalok valamit/sietek valahova.
2010. szept. 16. 12:34
 4/13 anonim ***** válasza:
Szerintem az, hogy elöször köszönsz neki, nem tart sokáig és mindenképpen kedvesebb (meg igy is illik), mintha csak odavágod, hogy mondd! Ha az én barátom lennél, akkor nem sokáig maradnál az, ha még visszaköszönni sem vagy képes, mert szerintem nagyon bunkó dolog.
2010. szept. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Lany vagyok ... gondoltam,hogy felreertik.
2010. szept. 16. 12:40
 6/13 anonim ***** válasza:

Képzeld el, hogy sétálsz az utcán, szembejön veled az egyik ismerősöd, ráköszönsz, hogy "szia!", erre ő annyit mond, hogy "mi van?"


Na, kb. itt is ugyanez a szitu.

2010. szept. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Azert szerintem nem eppen ugyanolyan ...,ha radir valaki akkor biztosan azert teszi mert mondani akar valamit ... most baratok kozott szerintem nem akkora bun,ha neha kikerulod a "formalitasokat".
2010. szept. 16. 12:48
 8/13 A kérdező kommentje:
Habar ...,ha belegondolok ... bizonyos korulmenyek kozott tenyleg visszataszitoan hangzik ...
2010. szept. 16. 12:50
 9/13 anonim ***** válasza:
Mért, meddig tart kimondani vagy leírni egy sziát? Biztos jó sok időt megtakarítasz vele, ha "kikerülöd a formalitásokat".
2010. szept. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Jo nah ... igazatok van ...
2010. szept. 16. 12:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!