Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » A cigányok miért beszélnek...

A cigányok miért beszélnek amolyan "parasztosan" vagy régiesen?

Figyelt kérdés
...mert ugye tudtommal, az olyasmi, h kislyány, aztat, meg őtet, adol, kapol stb. az ilyen régies beszéd, ők miért maradtak le többségükben a nyelv fejlődéséről ?
2010. nov. 2. 16:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
65%
ez csak a putris cigányokra igaz, de azokra pont így, hogy lemaradtak. aztán hiába jár luxusverdával az új generáció, vagy lakik kacsalábon forgó villában (vö. cigánymaffia, vagy góspárgyaőző), így tanultak beszélni.
2010. nov. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Igen, én is ezzel az ilyen "tipikus" putris, műveletlen cigányokra gondoltam....sajnos ők vannak többségben.
2010. nov. 2. 16:53
 3/13 anonim ***** válasza:
53%
Én leszűkíteném ezt az egészet: sajnos vannak.
2010. nov. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
:)
2010. nov. 2. 17:30
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem parasztosan vagy régiesen beszélnek, hanem cigány akcentussal.


"az olyasmi, h kislyány, aztat, meg őtet, adol, kapol stb. az ilyen régies beszéd"


Nem régies, hanem más dialektus, mint a budapesti hivatalos.


"ők miért maradtak le többségükben a nyelv fejlődéséről ?"


A székelyek is lemaradtak? A palócok is lemaradtak? Vagy mondjuk a svájciak lemaradtak a berliniekhez képest? Az amerikaiak az angolokhoz képest? Butaságokat beszélsz.

2010. nov. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Ez nem cigány akcentus, hanem meg lehet figyelni, h sok idősebb ember is használja ezeket a szavakat, mert akkoriban ez szokványos volt, a cigányok között viszont még ma is nagyon sokan így beszélnek generációk óta, miközben a magyarok között /nem, nem csak Budapesten/ ez már generációk óta nem "divat". A palóc stb. azok nyelvjárások, van, aki használja, van, aki nem.....de olyan, h "cigány" akcentus, olyan nincs, legföljebb néhány szófordulat olyan, hogy csak cigányok használják. / pl. " Dik, more ....há rágjám ki á szívedet tezsvírem, de súkár ráj csávó vágyol" xD
2010. nov. 2. 18:16
 7/13 anonim ***** válasza:
45%
Mert így is próbálnak elkülönülni a magyaroktól.....ezért adnak érdekes neveket is.....még hogy ők is magyarok,birom mikor ezt mondják egyesek....
2010. nov. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

18:16


"sok idősebb ember is használja ezeket a szavakat, mert akkoriban ez szokványos volt"


Helyi nyelvváltozatok. Mivel az időseket a fiatal éveikben még kevésbé befolyásolta a tévé és rádió, mint a mai fiatalokat, ezért náluk a köznyelv még nem mosta el annyira a helyi nyelvváltozatot, mint a mai fiataloknál. Bár ha az ember kimozdul Budapestről és elmegy mondjuk Székesfehérvárra vagy Debrecenbe, azért még mindig hallja a különbséget.

2010. nov. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

" olyasmi, h kislyány, aztat, meg őtet, adol, kapol stb. az ilyen régies beszéd, "


Ezt nem csak ők használják. Én nem vagyok öreg de énis így beszélek. Hozzájárult biztos az is h így beszélek h az alföldön az istenháta mögött lakok egy 400fős falucskában ahol sok az öregember.


17f

2010. nov. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A mai magyar fiatalok elég nagy százaléka is így beszél, pedig városban lakok.
2010. nov. 4. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!