Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ez a bácsizás hogy is van a...

Ez a bácsizás hogy is van a szülőknél?

Figyelt kérdés

Szóval boltban tapasztaltam hogy lebácsiznak ha van valami anyuka a gyerekével, ilyen módon hogy "engedjük el a bácsit", "sietnie kell a bácsinak" stb.

Elég sértőnek találom 24 évesen, nálam idősebb nő vagy férfi szájából. Vagy ez a normális?

Lehet idősebbnek nézek ki, de van hogy elkérik a személyimet alkohol vagy dohány vásárlásnál, szóval bácsi az elég túlzás lehet szerintem... Bácsi egy 60 pluszos, de egy nagyon kicsi gyereknek is minimum 40-es férfi szerintem.



2022. márc. 7. 17:39
1 2
 1/15 Phoney ***** válasza:
87%

Egy kisgyereknek 16-18 fölött mindenki egyformán bácsi. Akkor is, ha nem emlékszel, hogy így volt.

(De amúgy jogos, biztosan nem vagy felnőtt, ha "sértőnek" találod, hogy anyuka bácsinak nevez a kisgyerek előtt.

2022. márc. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
85%
Mert egy 10 éven aluli gyereknek minden felnőtt bácsi. Még a 12 éves fiam is X bácsinak szólítja a huszonéves fociedzőjét. Egyszerűen magyarul így mondjuk, és kész.
2022. márc. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
83%

Te a GYEREKHEZ KÉPEST vagy bácsi, NEKI tanítja a szülö, hogy a felnötteket bácsinak-néninek kell szólítani!


HA ez NEKED sértö, akkor te is gyerek vagy még, de legalább is erösen éretlen.

2022. márc. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Nem a gyerek szólít így, hanem a szülő mondja igy a gyereknek.

24 évesen közelebb állok még a gyerekkorhoz mint a tényleges bácsikhoz igazából.

Ha a gyerek mondaná nekem így nem bántana, 30-asoktól viszont csak nézek mint a moziban.

De lehet így a normális, végülis nincs jobb szó nekik egy felnőttre, 18 fölött mindenki bácsi azt jól van.

2022. márc. 7. 18:12
 5/15 anonim ***** válasza:
74%

"Nem a gyerek szólít így, hanem a szülő mondja igy a gyereknek."

Te tényleg ennyire nem érted? A gyerek a szülőtől tanul beszélni, és a szülő azt tanítja neki, hogy te egy bácsi vagy. Ha közvetlenül hozzád szól, nyilván nem azt mondja neked a felnőtt nő, hogy "Bácsika tessék szíves ide jönni", de mivel a gyerekéhez szól, és nem hozzád, ezért a gyereknek bácsiként utal rád. Így már érthető?

Én egyébként ezt nem szeretem, mert utána kamaszkorban marha nehéz leszokni a bácsizásról, de momentán ez van, jobb híján én is erre tanítom a gyerekeimet.

2022. márc. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
92%

Előző vagyok.

Ez olyan, mint hogy a páromat a keresztnevén szólítom, de ha a gyereknek beszélek róla, akkor azt mondom, hogy "Hazajött Apa" és nem azt, hogy "Hazajött a Sanyi". Mert a gyerek tőlem tanulja, hogy az az illető neki Apa és nem Sanyi.

2022. márc. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
75%

Pontosan úgy, ahogyan az előzőek.

Nekem most tanul beszélni a kétéves gyerekem, és kb. mindenki, akit hozzá beszélve említek neki, az vagy kisfiú, fiú, vagy bácsi, mert EZ AZ Ő PERSPEKTÍVÁJA, ezt kell figyelembe vennem ha egy kétéveshez beszélek.


Egyébként szerintem inkább örüljél neki, hogy valamennyire felnőttnek néznek, nem taknyos kölyöknek, bár a posztjaidat látva vannak kétségeim.

2022. márc. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

"Egyébként szerintem inkább örüljél neki, hogy valamennyire felnőttnek néznek, nem taknyos kölyöknek, bár a posztjaidat látva vannak kétségeim."


Milyen posztjaim?

Arról beszéltem hogy nekem ez nem felnőttnek nézés hanem öregúrnak, egy fiatalember jobban esne, de elhiszem hogy a kisgyereknek jól van így. Mindenesetre nekem nem esne a számra ha lenne egy gyerekem hogy egy 20-éves csajt lenénizek, főleg ha én már vagyok 30 fölött, akkorse ha csak a gyerekemnek mondom.

2022. márc. 9. 13:33
 9/15 anonim ***** válasza:
43%
Idegeneket nénizni/bácsizni akkor is bunkóság, ha nem az érintetthez, hanem egy gyerekhez beszélnek. Van erre két szó: hölgy, úr. Civilizált országokban 4-5 éves gyerekek is ismerik.
2022. márc. 11. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
49%

Ügyfelemmel ott volt a kisgyereke is. Mikor távoztak az anyuka azt mondta neki hogy:

„Köszönj a fiatalembernek!“


Ugye mennyivel másként csen, mint a köszönj a bácsinak?


28 vagyok. Miféle bácsiról beszélünk. Megértem, hogy miért zavarja a kérdezőt.

2022. márc. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!