Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Melódiákos fiatal projektvezet...

Melódiákos fiatal projektvezetőt tegezzek vagy magázzak emailban és telefonon ha ő tegez?

Figyelt kérdés
2022. febr. 28. 12:42
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
34%

A protokoll szabályokat nagyon sokan nem ismerik!!

Tudni kell mikor, kit, hogyan szólítok meg.

Bemegyek egy boltba, szemtelenség egy eladónak ‘szia’-t köszönni. Nem csak az eladó alázása miatt, de magamnak is kell tartásomnak lenni.

Meg aztán egy idős tanárommal találkozom, ő tegez, én biztosan nem leszek tiszteletlen és visszategezem. Bunkó nem vagyok.

2022. márc. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Illemtudónak tartom magam, nagyon is. Ha rajtam múlik, kapásból nem szokásom letegezni szinte senkit (legfeljebb a 25 éven aluliakat, hiszen jómagam is ebbe a korosztályba tartozok). De ha valaki nekem "Sziával" köszön, vagy letegez anélkül, hogy megkérdezte, hogy tegeződhetünk-e, ne b@ssza már meg a k**** élet, hogy nem tegezhetem vissza...


"De itt a kérdező a csicska, aki ott kuncsorog melóért. És nem, ő nem tegezheti, amíg a másik nem engedi meg." --> ez kb annyit jelent, hogy te egy projektvezető helyében, a munkakeresőre (nem tudom mi a pontos megnevezés) úgy tekintenél, mint egy csicskára és kapásból letegeznéd, mert úgy érzed az neked jogodban áll. Ebben a helyzetben marhára te leszel az ostoba proli, nem az, aki visszategez.


Na az, aki annak ellenére, hogy agyba-főbe tegezik és ő folytatja a magázódást, az már közelebb áll a csicskához, mint az, aki egyenrangú félnek tekinti magát.


Összefoglalva: szerintem úgy udvarias, ha alapból nem tegezel le senkit, csak akivel külön megbeszéltétek. Azonban a hierarchiában feljebb álló fél határozza meg, hogy tegeződjetek-e, vagy nem. Ha nem szeretné, hogy tegeződjetek, akkor ne tegeződjön, ennyire egyszerű. Ha nem tegez és te letegezed, az oltári gáz. Ugyanígy; ha tegez, és te nem tegezed, az is kínos.

2022. márc. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!